Toyota odhaluje své patenty na poli elektrifikace. Zdarma je nabídne ostatním výrobcům

Z důvodu ještě snazšího a rychlejšího rozšíření elektrifikovaných vozů po celém světě se Toyota rozhodla vypustit volně do světa velký počet svých patentů.

Techniku původem od japonské Toyoty možná uvidíme v mnohem větším počtu elektrifikovaných vozidel jiných automobilek. Toyota se totiž rozhodla zcela zdarma poskytnout možným zájemcům bezmála 24 tisíc patentů na technologie elektrifikace vozidel, a to včetně několika aktuálních patentových přihlášek.

Vypuštěním patentů volně do světa, respektive umožněním jejich využití jinými značkami a výrobci, chce Toyota pomoci ještě více rozšířit elektrifikovaná vozidla po celém světě. V rámci toho chce samozřejmě také přispět k naplnění cílů v oblasti klimatických změn, a to na straně vlád i automobilek.

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

Zlé dvojče Hummeru H1: Toyota Mega Cruiser byla protějškem americké ikony

„Soudě podle vysokého počtu dotazů na naše systémy elektrifikace vozidel ze strany firem, které chápou nutnost popularizace hybridních i jiných technologií elektrifikovaných vozidel, jsme přesvědčeni o tom, že nastala správná chvíle ke spolupráci,“ uvedl Šigeki Teraši, člen představenstva a výkonný viceprezident Toyota Motor Corporation.

Mezi bezplatně poskytnutými patenty se objevují zejména technologie uplatňované ve vozidlech s hybridním pohonem. Patenty se týkají například elektromotorů, jednotek řízení energie nebo kompletních řídicích systémů. Uvolněná technika však zasahuje i do oblasti čistých elektromobilů nebo vozů poháněných palivovými články.

Nová Toyota Yaris je převlečenou Mazdou 2. Dorazí takhle i do Evropy?

Nová Toyota Yaris je převlečenou Mazdou 2. Dorazí takhle i do Evropy?

Do světa tímto Toyota vypouští znalosti o technologiích, na kterých pracovala více jak posledních 20 let. Plán bezplatného sdílení patentů s jinými stranami bude trvat až do roku 2030.

Mimo to chce Toyota nabízet i zpoplatněnou technickou podporu výrobcům, kteří současně na vývoji a produkci elektrifikovaných vozidel či jejich ústrojích pracují. Poradenství od Toyoty bude zahrnovat například pomoc ostatním automobilkám k dosažení co nejlepších parametrů vyvíjených vozidel co do spotřeby paliva, výkonu a tichého chodu.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků