Toyota obnovuje výrobu náhradních dílů pro starší Supry. Zaměří se na již nedostupné kusy

Sehnat nové originální díly na starší vozidla, především když se jedná o vcelku ojedinělé modely, je často obtížné či zcela nemožné. Toyota jde zájemcům naproti.

O výrobě nových náhradních dílů pro starší a populární modely mluvila Toyota už minulý rok. Pod sportovní divizí Gazoo Racing japonské automobilky byl tedy založen program GR Heritage Parts, který se bude snažit poptávku po ceněných dílech pokrýt. A teď už rovněž víme, čím nové oddělení začne svou práci.

Toyota GR Yaris oficiálně: Homologační speciál WRC má 261 koní a pohon 4x4

Toyota GR Yaris oficiálně: Homologační speciál WRC má 261 koní a pohon 4x4

Supra je naprosto legendárním modelem Toyoty a právě pro její starší generace A70 (1986 až 1993) a A80 (1993 až 2002) rozjede GR Heritage Parts výrobu nových náhradních dílů. Zaměří se přitom na kopie již nedostupných součástek, které bude prodávat jako díly originální, aby všichni dlouholetí příznivci modelu Supra mohli svůj vůz dále používat.

Další podrobnosti o konkrétních dílech a prodejních obdobích budou oznámeny později. Už teď ale Gazoo Racing zmiňuje výrobu hnacích hřídelí, klik dveří, snímačů zásoby paliva, těsnících lišt, předních emblémů a dalších dílů pro generaci A70. Pro Supru A80 připravuje třeba nové světlomety, kliky dveří nebo posilovače brzd.

Toyota Supra se blýskla na nejtěžším okruhu světa. Nejen BMW Z4 nechala v prachu

Toyota Supra se blýskla na nejtěžším okruhu světa. Nejen BMW Z4 nechala v prachu

Díly z oddělení GR Heritage Parts bude Toyota prodávat na domácím i zahraničním trhu v Severní Americe nebo v Evropě. Zakoupit je bude možné u prodejců Toyoty stejným způsobem jako běžné originální díly.

Program GR Heritage Parts bude mít rovněž vlastní expozici na letošním Tokijském autosalonu začínajícím 10. ledna. Na místě se tak určitě objeví nějaký ten exemplář z historie automobilky. V každém ohledu je tedy dobře, že Toyota udržuje své legendární modely při životě.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 13 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků
Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků