Toyota obnovuje výrobu náhradních dílů pro starší Supry. Zaměří se na již nedostupné kusy

Sehnat nové originální díly na starší vozidla, především když se jedná o vcelku ojedinělé modely, je často obtížné či zcela nemožné. Toyota jde zájemcům naproti.

O výrobě nových náhradních dílů pro starší a populární modely mluvila Toyota už minulý rok. Pod sportovní divizí Gazoo Racing japonské automobilky byl tedy založen program GR Heritage Parts, který se bude snažit poptávku po ceněných dílech pokrýt. A teď už rovněž víme, čím nové oddělení začne svou práci.

Toyota GR Yaris oficiálně: Homologační speciál WRC má 261 koní a pohon 4x4

Toyota GR Yaris oficiálně: Homologační speciál WRC má 261 koní a pohon 4x4

Supra je naprosto legendárním modelem Toyoty a právě pro její starší generace A70 (1986 až 1993) a A80 (1993 až 2002) rozjede GR Heritage Parts výrobu nových náhradních dílů. Zaměří se přitom na kopie již nedostupných součástek, které bude prodávat jako díly originální, aby všichni dlouholetí příznivci modelu Supra mohli svůj vůz dále používat.

Další podrobnosti o konkrétních dílech a prodejních obdobích budou oznámeny později. Už teď ale Gazoo Racing zmiňuje výrobu hnacích hřídelí, klik dveří, snímačů zásoby paliva, těsnících lišt, předních emblémů a dalších dílů pro generaci A70. Pro Supru A80 připravuje třeba nové světlomety, kliky dveří nebo posilovače brzd.

Toyota Supra se blýskla na nejtěžším okruhu světa. Nejen BMW Z4 nechala v prachu

Toyota Supra se blýskla na nejtěžším okruhu světa. Nejen BMW Z4 nechala v prachu

Díly z oddělení GR Heritage Parts bude Toyota prodávat na domácím i zahraničním trhu v Severní Americe nebo v Evropě. Zakoupit je bude možné u prodejců Toyoty stejným způsobem jako běžné originální díly.

Program GR Heritage Parts bude mít rovněž vlastní expozici na letošním Tokijském autosalonu začínajícím 10. ledna. Na místě se tak určitě objeví nějaký ten exemplář z historie automobilky. V každém ohledu je tedy dobře, že Toyota udržuje své legendární modely při životě.

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

Autosalon Ženeva 2020: Novinky, premiéry, vstupné a další důležité info na jednom místě!

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků