Toyota nevyrobí 10 000 000 vozů za jediný rok, zatím

Japonská Toyota mírně zchladila své optimistické plány ohledně výroby vozů v následujících letech. Předpokládalo se totiž, že již v roce 2008 by mohla automobilka vyrobit přes 10 milionu automobilů a vytvořit tak nový rekord.

Nynější odhady hovoří navýšení výroby pro další rok jen okolo 5 procent a to při letošní výrobě 9,36 mil. automobilů na kýženou metu stačit nebude. Automobilka navíc tímto odhadem naznačila, že tempo růstu se meziročně sníží o zhruba jedno procento.

Hlavními tahouny přitom mají být nové trhy jako je ten čínský a ruský. Na ostatních trzích se očekává jen minimální růst, případně stagnace.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků