Toyota nevyrobí 10 000 000 vozů za jediný rok, zatím

Japonská Toyota mírně zchladila své optimistické plány ohledně výroby vozů v následujících letech. Předpokládalo se totiž, že již v roce 2008 by mohla automobilka vyrobit přes 10 milionu automobilů a vytvořit tak nový rekord.

Nynější odhady hovoří navýšení výroby pro další rok jen okolo 5 procent a to při letošní výrobě 9,36 mil. automobilů na kýženou metu stačit nebude. Automobilka navíc tímto odhadem naznačila, že tempo růstu se meziročně sníží o zhruba jedno procento.

Hlavními tahouny přitom mají být nové trhy jako je ten čínský a ruský. Na ostatních trzích se očekává jen minimální růst, případně stagnace.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků