Toyota nechystá rivala pro Ford Puma ST. Yaris Cross však vylepší alespoň esteticky

Zatímco Ford se do hry ostrých crossoverů pustil naplno, Toyota se do této úzké kategorie zřejmě nevydá.

Až překvapivě ostré verze nové generace Yarisu jsme se už dočkali a homologační speciál s označením GR strhl mnoho pozornosti. Pokud byste ovšem čekali, že se Toyota například po vzoru Fordu Puma ST pustí i do kategorie ostrých crossoverů a divize Gazoo Racing přivede na svět vypilovanou verzi Yarisu Cross, asi budete čekat marně.

Nový Ford Puma ST dorazil do ČR. Ostrý crossover s tříválcem nejde pod 730 tisíc

Nový Ford Puma ST dorazil do ČR. Ostrý crossover s tříválcem nejde pod 730 tisíc

Vedoucí prodejů a marketingu australského zastoupení Toyoty uvedl, že plnohodnotnou GR variantu Yarisu Cross, která by se posadila do řady sportovních modelů, japonská značka v tuto chvíli neplánuje. Nelze ale pochybovat, že představa naštvaného turbo tříválce o síle 261 koní (192 kW) a pohonu všech kol v malém crossoveru vypadá celkem lákavě.

I když se tedy vnitřností z GR Yarisu v novém crossoveru asi nedočkáme, model bude možné vylepšit alespoň doplňky z nabídky GR Parts. Pár fotek z katalogu příslušenství se již ukázalo, především ale mluvíme o estetických vylepšeních, které Yaris Cross přiostří alespoň oku.

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Kromě nových kol, dvojité chromované koncovky výfuku nebo ochranných doplňků bude možné model vybavit i velkými zástěrkami. Po výsledné přeměně tak vypadá Yaris Cross jako malý dakarský speciál. A to si nepochybně zájemce najde. Zatím však není jasné, zda se díly GR Parts vůbec dostanou mimo domácí Japonsko.

Galerie doplněna o standardní Toyotu Yaris Cross.

Speciál: Ford Puma

Ford Puma první generace byl cenově dostupný sportovní vůz s předním pohonem, který byl vyráběn v Německu v letech 1997 až 2002. První generace skončila bez přímého nástupce, v roce 2019 však Ford známé jméno přivedl k životu. Druhá generace Pumy zcela změnila koncepci. Přijela jako stylový crossover do města s možností volby hybridního pohonu.

Ford Puma druhé generace oficiálněPrvní skicaPrvní generace

 
TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

29.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 60 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků