Toyota nabízí nový aerodynamický paket pro GR86. Za pár desítek tisíc můžete mít skutečně funkční techniku

Na první pohled to vypadá jako konfigurátor z Need For Speed Underground, ale při vývoji jednotlivých částí TRD použilo vysoce sofistikovanou techniku.

Toyota GR86 je cenově dostupným sportovním vozem oblíbeným zejména u klientů se záměrem dalších úprav. Automobilka jde v tomto ohledu vstříc nabídkou originálního příslušenství GR Parts. Výhodou je záruka funkčnosti a zlepšení parametrů vozu. Například některé aerodynamické prvky vznikaly za pomocí technologie výpočetní dynamiky tekutin.

Většina těchto dílů je součástí balíčku Aerodynamic Package II, kam patří špička přídě, dostupná v černé nebo bílé barvě. Přední splitter dostal nový tvar včetně bočních výkrojů, které plynule navazují na nástavce prahů. Zadní nárazník, s rozměrným difuzorem, poskytuje útočiště čtyřem koncovkám sportovního výfuku s tlumičem. Prvkem ryze technického rázu je sportovní olejový filtr GR.

Z drobnějších dílů sada dále obsahuje křidélka zpětných zrcátek, boční usměrňovač kolem oken a žebrovaný kryt zadního okna. Pro zadní partie vyvinula značka alternativní integrovaný spoiler a aerodynamickou ploutev antény. Za celou tuto sadu zaplatíte v přepočtu 86.000 korun. Paket je vytvořený v designovém duchu Stylish Street Sports. Dostupný by měl být od března tohoto roku.

Kromě této novinky, zůstává v katalogu doplňků současná řada vizuálních i funkčních prvků. Jde o různé výztuhy a zpevnění šasi, komponenty brzdové soustavy, zámky dveří, ochranu prolisu klik dveří a okenní lišty. Interiér můžete osvěžit sadou dekorů v karbonovém designu, dodatečným polstrováním, jinou barvou osvětlení nebo funkční tyčí řazení. Ta zkracuje dráhy o 10 %.  

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (20) Další článek: Navzdory neúspěchu v F1 slaví Mercedes-AMG konec sezóny limitovanou edicí výkonného roadsteru

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,