Toyota nabízí kompletní obnovu motoru pro kupé GT86. Umí všechny specifikace včetně evropské

Majitelé mají Toyoty GT86 hlavně pro potěšení a zábavu, takže pohonná soustava dostane občas trochu více do těla. Toyota jim proto dává možnost tovární renovace pro zachování plného výkonu.

Toyotu GT GT86 si kupují především nadšení řidiči, kteří naplno využijí její sportovní potenciál. Oblibu jí zajišťují nejen agilní jízdní vlastnosti, ale také cenová dostupnost a nabídka široké škály továrních doplňků. Pochopitelně pokud často využíváte plný výkon a schopnosti vozu, je třeba věnovat větší péči pravidelnému servisu.

Čiperné kupé je na trhu od roku 2011, takže je pravděpodobné, že mnoho kusů bude potřebovat rozsáhlejší obnovu motoru. Toyota proto v Japonsku spouští vlastní program pro vrácení pohonných jednotek do kondice nového vozu.

Proces začíná důkladnou prohlídkou a diagnostikou vozu. Mechanici vnitřek motoru procházejí mikrokamerou, aby zjistili rozsah opotřebených dílů, které bude třeba vyměnit, a míru zanešení nečistotami. Poté následuje pečlivé čištění spalovací komory tekutými přípravky, dekarbonizace ventilů a mytí vnitřku motorového prostoru. V závěru se vyměňují běžně opotřebené díly a gumová těsnění.

Japonci prý ročně ujedou v průměru 9334 kilometrů, takže po 12 letech by jejich Toyoty GT86 měly mít najeto kolem 113.000 kilometrů. Takový nájezd u Evropana rozhodně nevyvolá potřebu tak rozsáhlého servisu, ale Japonci jsou co se týče aut větší puntičkáři, zvláště pokud je zdrojem potěšení.

Obdobně rozsáhlý program funguje od loňského října v GR Garage Fukuroi nacházející se v prefektuře Shizuoka. Záměrem Toyoty je stejný standard nabídnout i v rámci dealerské servisní sítě GR. Výhodou je, že japonská specifikace první generace je prakticky shodná s americkými a evropskými deriváty. Je pouze potřeba najít japonské zastoupení.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Krásné Subaru Impreza WRC po Colinu McRaeovi jde do aukce. Může se prodat za více než 10 milionů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz