Toyota musela stáhnout reklamu na GR Yaris. Údajně podporuje nezodpovědné řízení

Trochu nadšenější odjezd z místa a Toyota už má v Austrálii trable se svou reklamou.

Takových případů jsme už viděli celou řadu. Sportovně vypadající jízda mimo okruh prostě není v reklamách na nová auta, dokonce ani ta sportovní, zrovna vítaným obrazem u různých orgánů dohlížejících na pravidla mediální propagace. Tentokrát je v průšvihu australské zastoupení Toyoty se svým nevinně vypadajícím spotem.

Fiat přesně ví, co děláte v karanténě. Vtipná reklama na 500X a 500L baví internet

Fiat přesně ví, co děláte v karanténě. Vtipná reklama na 500X a 500L baví internet

Reklama, která propaguje celou dnešní modelovou řadu Toyoty Yaris od standardního hatchbacku, crossoveru Yarisu Cross po homologační speciál GR Yaris, má velice prostou zápletku. Trojice sourozenců má dorazit na oslavu výročí svých rodičů. Ne všichni si ale zavčasu vzpomněli. A samozřejmě dotyčný, který nestíhá, má k dispozici hot hatch, díky němuž všechno stihne, navíc koupí dort a na místo dorazí jako vůbec první.

Bohužel, kvapnější odjezd z místa a spěchání po šotolinové cestě v GR Yarisu má pro australské experty na reklamu údajně propagovat rychlou jízdu a nebezpečné chování na silnici. Ve výsledku tak reklama Toyoty ukazuje hned dva nepřípustné motivy v kodexu místní komory pro reklamu automobilového průmyslu: porušování rychlostního limitu a nezodpovědné řízení vozu.

Může ostrá Toyota GR Yaris vypadat ještě lépe? Český prodejce kol ukazuje, že ano

Může ostrá Toyota GR Yaris vypadat ještě lépe? Český prodejce kol ukazuje, že ano

Přestože Toyota „bere zmíněné stanovisko velmi vážně“, s úřadem v rozhodnutí nesouhlasí – v odpovědi úřadu dodává, že scény v reklamě neodporují žádným zákonům či nařízením v souvislosti s provozem na veřejných komunikacích či chováním řidiče. Tak či tak, reklamu již značka stáhla z mediálního prostoru. Na jednom soukromém YouTube kanálu ji však stále najdete...

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků