Toyota Matrix, japonské Verso pro Američany

Japonská automobilka Toyota představila před pár dny novou generaci svého modelu Matrix. Vůz, jehož název může být spojován s malým MPV automobilky Hyundai, je ovšem vlastním dílem a s korejským vozem nemá nic společného.

Toyota Matrix je primárně určena pro trhy v severní Americe, ovšem dá se předpokládat, že se objeví i na domácím trhu. K nám do Evropy se ovšem nedostane, protože pro nás jsou určené Verso verze jednotlivých modelů.

Nová generace, která vznikla ve spolupráci s koncernem GM, mírně povyrostla a měří na délku 4 370 mm. Pod kapotou se objeví motory, které by se u nás prodávaly jen stěží. Čtyřválce 1,8 a 2,4 s výkony 98 kW (133 k), resp. 118 kW (160 k).

Na rozdíl od evropských modelů může být Matrix vybaven i náhonem na všechna kola. To je sice možné jen v kombinaci s automatickou převodovkou, což ovšem ve Spojených státech nebude ničemu vadit.

Výbava pak přinese to, co se dnes od podobných vozů očekává. Sada airbagů, automatická klima, tempomat, navigace, stabilizace, el.výbava, pokročilá audio výbava, DVD multimediální centrum a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Matrix

 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků