Toyota Matrix, japonské Verso pro Američany

Japonská automobilka Toyota představila před pár dny novou generaci svého modelu Matrix. Vůz, jehož název může být spojován s malým MPV automobilky Hyundai, je ovšem vlastním dílem a s korejským vozem nemá nic společného.

Toyota Matrix je primárně určena pro trhy v severní Americe, ovšem dá se předpokládat, že se objeví i na domácím trhu. K nám do Evropy se ovšem nedostane, protože pro nás jsou určené Verso verze jednotlivých modelů.

Nová generace, která vznikla ve spolupráci s koncernem GM, mírně povyrostla a měří na délku 4 370 mm. Pod kapotou se objeví motory, které by se u nás prodávaly jen stěží. Čtyřválce 1,8 a 2,4 s výkony 98 kW (133 k), resp. 118 kW (160 k).

Na rozdíl od evropských modelů může být Matrix vybaven i náhonem na všechna kola. To je sice možné jen v kombinaci s automatickou převodovkou, což ovšem ve Spojených státech nebude ničemu vadit.

Výbava pak přinese to, co se dnes od podobných vozů očekává. Sada airbagů, automatická klima, tempomat, navigace, stabilizace, el.výbava, pokročilá audio výbava, DVD multimediální centrum a další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Matrix

 

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků