Toyota má problémy s panoramatickou střechou

Americký národní úřad pro bezpečnost provozu (NHTSA) vyšetřuje mnoho stížností na praskání panoramatických střech ve vozech Toyota. Dle vyjádření zástupců úřadu, dochází k prsakání jednak svévolně, tedy i při běžné jízdě, druhak dle dostupných informací vyplývá, že panoramatické střechy nejsou schopny odolat nárazu drobných předmětů, jako jsou drobné kamínky apod. Navíc v několika případech došlo vlivem odlomení části prasklé střechy ke zranění posádky.

NHTSA nyní bude zkoumat vlastnosti těchto prosklených panelů, zda nejsou poddimenzovány a neplní tak bezpečnostní předpisy. Americká Toyota zatím problémy analyzuje a dá se předpokládat, že vozy s touto střechou budou muset navštívit servisy.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků