Toyota má problémy s panoramatickou střechou

Americký národní úřad pro bezpečnost provozu (NHTSA) vyšetřuje mnoho stížností na praskání panoramatických střech ve vozech Toyota. Dle vyjádření zástupců úřadu, dochází k prsakání jednak svévolně, tedy i při běžné jízdě, druhak dle dostupných informací vyplývá, že panoramatické střechy nejsou schopny odolat nárazu drobných předmětů, jako jsou drobné kamínky apod. Navíc v několika případech došlo vlivem odlomení části prasklé střechy ke zranění posádky.

NHTSA nyní bude zkoumat vlastnosti těchto prosklených panelů, zda nejsou poddimenzovány a neplní tak bezpečnostní předpisy. Americká Toyota zatím problémy analyzuje a dá se předpokládat, že vozy s touto střechou budou muset navštívit servisy.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků