Toyota má problémy s panoramatickou střechou

Americký národní úřad pro bezpečnost provozu (NHTSA) vyšetřuje mnoho stížností na praskání panoramatických střech ve vozech Toyota. Dle vyjádření zástupců úřadu, dochází k prsakání jednak svévolně, tedy i při běžné jízdě, druhak dle dostupných informací vyplývá, že panoramatické střechy nejsou schopny odolat nárazu drobných předmětů, jako jsou drobné kamínky apod. Navíc v několika případech došlo vlivem odlomení části prasklé střechy ke zranění posádky.

NHTSA nyní bude zkoumat vlastnosti těchto prosklených panelů, zda nejsou poddimenzovány a neplní tak bezpečnostní předpisy. Americká Toyota zatím problémy analyzuje a dá se předpokládat, že vozy s touto střechou budou muset navštívit servisy.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků