Toyota má problémy s panoramatickou střechou

Americký národní úřad pro bezpečnost provozu (NHTSA) vyšetřuje mnoho stížností na praskání panoramatických střech ve vozech Toyota. Dle vyjádření zástupců úřadu, dochází k prsakání jednak svévolně, tedy i při běžné jízdě, druhak dle dostupných informací vyplývá, že panoramatické střechy nejsou schopny odolat nárazu drobných předmětů, jako jsou drobné kamínky apod. Navíc v několika případech došlo vlivem odlomení části prasklé střechy ke zranění posádky.

NHTSA nyní bude zkoumat vlastnosti těchto prosklených panelů, zda nejsou poddimenzovány a neplní tak bezpečnostní předpisy. Americká Toyota zatím problémy analyzuje a dá se předpokládat, že vozy s touto střechou budou muset navštívit servisy.

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků