Toyota lehce vylepšila Prius Plug-in Hybrid. Hlavní novinkou je pět míst k sezení

Dosavadní plug-in varianta hybridu Prius byla pouze čtyřmístná. Teď přichází Toyota u modelu s hrstkou vylepšení, kterým vede právě přechod na pětimístný interiér.

Plug-in hybridní verze Toyoty Prius mohla na konkurenci trochu ztrácet, dosud totiž byla nabízena pouze se čtyřmístným interiérem. To se ovšem s příjezdem lehké modernizace mění. Poprvé je tak plug-in vybaven zadní třímístnou lavicí včetně středové opěrky hlavy. A jelikož původní čtyřmístná verze strádala i svou užitečnou hmotností, lze očekávat, že pětimístná novinka si polepšila i v tomto směru.

Potvrzeno: Toyota poletí na Měsíc. Prototyp lunárního vozidla ukáže v roce 2022

Potvrzeno: Toyota poletí na Měsíc. Prototyp lunárního vozidla ukáže v roce 2022

Mnoho dalších informací ale Toyota k uvedení pětimístného Priusu Plug-in Hybrid nedodává. V interiéru se nicméně objevují kvalitnější černé obklady a rovněž nové čalounění. V nabídce laků karoserie je pak nová černá metalíza. Adaptivní LED světlomety nadále zůstávají ve standardní výbavě.

Po stránce pohonného ústrojí zůstává vše při starém. Plug-in tak kombinuje atmosférický čtyřválec o objemu 1,8 litru, elektromotor a lithium-iontový akumulátor o kapacitě 8,8 kWh pro kombinovaný výkon 90 kW (122 koní). S ústrojím pracuje automatická převodovka e-CVT.

Toyota Corolla Sedan zlevnila až o 149 tisíc! Ve verzi Prime má i bohatou výbavu

Toyota Corolla Sedan zlevnila až o 149 tisíc! Ve verzi Prime má i bohatou výbavu

Dojezd čistě na elektřinu je udávaných 50 kilometrů, přičemž v kombinovaném chodu uvádí Toyota spotřebu paliva 1,3 litru na 100 km. Maximální rychlost pouze na elektřinu je 135 km/h. K ušetření cenné energie nechybí ani tepelné čerpadlo, které využívá teplo z okolního ovzduší pro funkci topení, nebo systém ohřevu baterie pro maximální dojezd i v chladném počasí.

Na střeše může mít Plug-in Hybrid nadále za příplatek (50.000 Kč) i fotovoltaický panel, který zaručí dobíjení solární energií a má prodloužit dojezd v čistě elektrickém režimu o dalších 5 kilometrů denně. Teprve ale uvidíme, jestli se nová pětimístná specifikace vozu projeví na jeho základní ceně. Dosavadní čtyřmístná verze začíná na ceně 990.900 Kč.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 7 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků