Toyota Land Cruiser dostala bodykit, který nikdo nečekal. Je karbonový a pěkně mastný

Novou Toyotu Land Curiser koupíte i na českém trhu. Nyní si ji můžete ještě vylepšit extravagantním bodykitem, který směřuje spíše na silničně orientované zákazníky.

Toyota Land Cruiser na první pohled zaujme svou robustností, která jde ruku v ruce s vysokou mírou luxusu a mimořádnými dovednostmi v terénu. Mohutné pneumatiky s hrubým vzorkem, přídavné nosiče, ochrany karoserie nebo naviják, jsou pro ni zcela přirozenými doplňky.

Společnost Khann International ale napadlo vydat se opačným směrem. Místo expedičních paketů vybavila LC300 agresivně stylizovanou sadou z karbonového vlákna. Něčím, co byste čekali spíše na ryze silničním voze.

Už tak dominantní příď má nyní doslova hrozivý výraz, což je dáno karbonovou kapotou a rámečkem masky chladiče. Tyto doplňky pořídíte za 5210 a 2060 dolarů, tedy přibližně v ceně 124.000 a 49.000 Kč. Celkový dojem dotvářejí rozšiřující nástavce lemů blatníků za 2500 dolarů (59.500 Kč).

Boční partie dále doplňují 22palcová kola KW-LT2 R22/ET v ceně 8600 dolarů (204.500 Kč) a karbonové kryty zpětných zrcátek vás vyjdou na 1400 dolarů (33.500 Kč). Šmrnc zadní části dodává dvojice spoilerů ze stejného materiálu, za něž zaplatíte 1350 dolarů (32.100 Kč).

Nutno zmínit, že uvedené ceny nezahrnují montáž ani dopravu, takže celková úprava vyjde poměrně draho. Na straně druhé, možná vám set přijde rychleji než samotné auto. Na některých trzích je až čtyřletá čekací lhůta a třeba v USA se LC300 vůbec neprodává. Češi mají ale štěstí, protože novou Toyotu Land Cruiser koupí prostřednictvím specializovaného prodejce.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (1) Další článek: Nový Ford e-Transit Custom cílí na řemeslníky. Ujede 380 kilometrů a dá energii pracovnímu náčiní

Témata článku: , , , , , , , , , , ,