Toyota Land Cruiser 300 prošla úpravou od mistrů v oboru. Z reklamy doslova mrazí

Pokud se chcete vydat do nekonečna a ještě dál, jsou borci z Arctic Trucks jednou z prvních voleb. K novince se váže i povedená reklama.

Společnost Arctic Trucks se zabývá přestavbou drsných aut na ještě drsnější. Jejím revírem jsou nejen všeobecně známé off-roady, pick-upy, ale i dodávky. Do povědomí široké veřejnosti se dostala díky epizodě v britském motoristickém pořadu Top Gear, když se James May a Jeremy Clarkson potřebovali něčím dostat na severní pól.

V Arctic Trucks mají bohaté zkušenosti s automobily Toyota. Koupit si od nich můžete jak pick-up Hilux, tak i několik generací off-roadu Land Cruiser. Poslední generace modelu však ve sbírce chyběla, což se teď mění. Toyota Land Cruiser 300 dostává svůj ultimátní verzi AT35 pro výlety v těch nejnáročnějších podmínkách.

K četným úpravám podvozku se řadí třeba větší pružiny a tlumiče či širší rozchod kol. Nový Land Cruiser AT35 má v případě naftové motorizace světlou výšku 26 cm. V případě benzinové je to o centimetr více. V každém případě je to nárůst o čtyři centimetry oproti standardnímu modelu. Schopnosti vozu demonstruje krátké video.

Přestavba off-roadu pochází od ruské pobočky Arctic Trucks, ale nebude problém ji objednat i jinde. Land Cruiser 300 pohání motor V6 o objemu 3,5 litru se dvěma turby. Nabídne výkon 305 kW (415 koní) a 650 N.m točivého momentu. V nabídce je ale i 3,3litrový vznětový šestiválec.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Nová Škoda Fabia ukázala originální příslušenství. Teď už vyhoví lyžařům i lovcům

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,