Toyota láká na premiéru nového Hiluxu. Podle Alonsa bude nepřekonatelný

Odhalení nové Toyoty Hilux je za dveřmi. Automobilka na premiéru láká s továrním jezdcem Fernandem Alonsem.

Aktuální generace pracovní stálice japonské Toyoty se vyrábí již pět let. V roce 2017 se model Hilux dočkal výrazného faceliftu a ještě v tomto týdnu by se měl ukázat další. Odolný pracant se vedle přepracovaného podvozku a modernizovaného vzhledu dočká i nové pohonné jednotky o objemu 2,8 litru.

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Automobilka zatím blíže nespecifikovala, zdali jde o zcela novou pohonnou jednotku, nebo přepracovaný vznětový agregát 1GD-FTV, který momentálně není na našem trhu k dispozici. Toyota zveřejnila pouze jeden snímek a dvojici videoukázek, na kterých se maskovaný předprodukční prototyp připojil k zimnímu trénování závodního týmu Gazoo Racing na Dakar.

Martin Macík je nejlepší český pilot na Dakaru! Alonso se stal nováčkem roku

Martin Macík je nejlepší český pilot na Dakaru! Alonso se stal nováčkem roku

Součástí týmu je i Fernando Alonso, který při příležitosti lákání na nové auto nezapomněl utrousit pár superlativ. „Hilux je ikona a vždy jsem byl jeho fanouškem. Když jsem ho poprvé uviděl, působil neobyčejně. Bylo skvělé jej otestovat v takto náročném prostředí a dohnat jej na limit. Nový motor se chová výborně a nový podvozek je také skvělý. I když nový hilux doženete na limit, je stále komfortní. Myslím si, že bude nepřemožitelný.“

Zatímco Toyota více informací nezveřejňuje, pár dalších střípků prosáklo na web Milele Motors, který získal pár dalších fotografií. Vidět na nich můžete například nový světelný podpis zadních svítilen či velké chromové rámování nové „tlamy“ pro vyšší výbavy.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 83 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků