Toyota láká na nový koncept Supry. Předvede nabídku sportovních dílů divize TRD

Krátce po oficiální premiéře nové generace Toyoty Supra nás automobilka láká na představení konceptu okořeněného továrními díly TRD.

Pátá generace Toyoty Supra se nám představila jen před pár týdny. Automobilka však nezahálí a vlnu pozornosti o japonský sporťák nyní doplní čekáním na koncept s dlouhým názvem Toyota GR Supra Performance Line Concept TRD. Skrze něj se bude značka snažit předvést rozmanité možnosti úpravy nové Supry sportovními díly oddělení Toyota Racing Development (TRD).

O samotném konceptu toho zatím moc nevíme, podle zveřejněné upoutávky se siluetou vyladěné Supry lze čekat, že určitě dojde na ukázku řady aerodynamických prvků na karoserii – viz masivní křídlo na zádi skici. Určitě bychom také čekali uvedení nabídky technických vylepšení například od dílů podvozku, brzdové soustavy, interiéru a možná i částí pohonného ústrojí.

Nová Toyota Supra za desítky milionů? Ta první ano, výtěžek šel na charitu

Nová Toyota Supra za desítky milionů? Ta první ano, výtěžek šel na charitu

V přílišně rozmanitou nabídku vyladění Supry od TRD bychom ale nedoufali. Ostatně sama Toyota již oznámila vývoj plnohodnotné Supry GRMN. Právě sportovní řadu GRMN (Gazoo Razing Meisters of Nürburgring) si automobilka nechává pro své nadcházející vrcholně ostré modely. Zde už bychom očekávali razantnější technické změny i na třílitrovém přeplňovaném šestiválci, který pochází od BMW a standardně produkuje 250 kW (340 koní).

K představení konceptu TRD již dříve uvedl produktový vedoucí Toyoty pro USA Andrew Coetzee, že všechny díly TRD budou zabezpečeny tovární zárukou, přičemž do budoucna by mohlo oddělení přivést na určité trhy i vlastní speciální verzi Supry.

Jak bude koncept Supry okořeněný díly TRD vypadat se dozvíme již 9. února. Toyota plánuje odhalení na tuningové výstavě Osaka Automesse v Japonsku.

Minitest BMW X3 M40d: Opravdu těžká volba!

BMW X3 M40d (minitest)

M40d sice není nejvýkonnější, ale zato nejdražší verzí modelu X3. Srdce by sáhlo po benzinovém šestiválci M40i, dříve nebo později se vám však do rozhodování začne plést mozek.

dnes | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

21.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 7 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 72 příspěvků