Toyota láká na nový koncept Supry. Předvede nabídku sportovních dílů divize TRD

Krátce po oficiální premiéře nové generace Toyoty Supra nás automobilka láká na představení konceptu okořeněného továrními díly TRD.

Pátá generace Toyoty Supra se nám představila jen před pár týdny. Automobilka však nezahálí a vlnu pozornosti o japonský sporťák nyní doplní čekáním na koncept s dlouhým názvem Toyota GR Supra Performance Line Concept TRD. Skrze něj se bude značka snažit předvést rozmanité možnosti úpravy nové Supry sportovními díly oddělení Toyota Racing Development (TRD).

O samotném konceptu toho zatím moc nevíme, podle zveřejněné upoutávky se siluetou vyladěné Supry lze čekat, že určitě dojde na ukázku řady aerodynamických prvků na karoserii – viz masivní křídlo na zádi skici. Určitě bychom také čekali uvedení nabídky technických vylepšení například od dílů podvozku, brzdové soustavy, interiéru a možná i částí pohonného ústrojí.

Nová Toyota Supra za desítky milionů? Ta první ano, výtěžek šel na charitu

Nová Toyota Supra za desítky milionů? Ta první ano, výtěžek šel na charitu

V přílišně rozmanitou nabídku vyladění Supry od TRD bychom ale nedoufali. Ostatně sama Toyota již oznámila vývoj plnohodnotné Supry GRMN. Právě sportovní řadu GRMN (Gazoo Razing Meisters of Nürburgring) si automobilka nechává pro své nadcházející vrcholně ostré modely. Zde už bychom očekávali razantnější technické změny i na třílitrovém přeplňovaném šestiválci, který pochází od BMW a standardně produkuje 250 kW (340 koní).

K představení konceptu TRD již dříve uvedl produktový vedoucí Toyoty pro USA Andrew Coetzee, že všechny díly TRD budou zabezpečeny tovární zárukou, přičemž do budoucna by mohlo oddělení přivést na určité trhy i vlastní speciální verzi Supry.

Jak bude koncept Supry okořeněný díly TRD vypadat se dozvíme již 9. února. Toyota plánuje odhalení na tuningové výstavě Osaka Automesse v Japonsku.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

dnes | Miro Mihálik | 4 příspěvky
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 88 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků