Toyota je žalována za porušování patentů

Toyota půjde v nejbližší době k soudu za svůj hybridní pohon ve vozech Prius a Lexus RX400h. Dle vyjáření společnosti Antonov Automobile Technology (AAT) porušuje Toyota při výrobě a prodeji těchto hybridů duševní vlastnictví společnosti AAT, která jej má patentováno. O jaké části hybridního pohonu se jedná, AAT neinformovalo. Vedení společnosti dále uvedlo, že se s Toyotou snažili dohodnout na placení za licence jak za minulé, tak budoucí období, ale k dohodě nedošlo. V Německu, kde se bude soud konat, se očekává rozsudek během jednoho roku. Zástupci Toyoty potvrdili jednání s AAT, ovšem bližší informace nechtějí uvést.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků