Toyota je žalována za porušování patentů

Toyota půjde v nejbližší době k soudu za svůj hybridní pohon ve vozech Prius a Lexus RX400h. Dle vyjáření společnosti Antonov Automobile Technology (AAT) porušuje Toyota při výrobě a prodeji těchto hybridů duševní vlastnictví společnosti AAT, která jej má patentováno. O jaké části hybridního pohonu se jedná, AAT neinformovalo. Vedení společnosti dále uvedlo, že se s Toyotou snažili dohodnout na placení za licence jak za minulé, tak budoucí období, ale k dohodě nedošlo. V Německu, kde se bude soud konat, se očekává rozsudek během jednoho roku. Zástupci Toyoty potvrdili jednání s AAT, ovšem bližší informace nechtějí uvést.
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků