Toyota je žalována za porušování patentů

Toyota půjde v nejbližší době k soudu za svůj hybridní pohon ve vozech Prius a Lexus RX400h. Dle vyjáření společnosti Antonov Automobile Technology (AAT) porušuje Toyota při výrobě a prodeji těchto hybridů duševní vlastnictví společnosti AAT, která jej má patentováno. O jaké části hybridního pohonu se jedná, AAT neinformovalo. Vedení společnosti dále uvedlo, že se s Toyotou snažili dohodnout na placení za licence jak za minulé, tak budoucí období, ale k dohodě nedošlo. V Německu, kde se bude soud konat, se očekává rozsudek během jednoho roku. Zástupci Toyoty potvrdili jednání s AAT, ovšem bližší informace nechtějí uvést.
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků