Toyota HiLux F1 Concept: výkonná nafta v nákladní „formuli“

Japonská automobilka Toyota plně využívá nové generace pick-upu HiLux k demonstraci schopností svých inženýrů. Po březnové ukázce výkonného Hiluxu se šestiválcem o výkonu 320 koní přichází i studie s výkonným naftovým agregátem.

Model je plně odvozen od sériového modelu, jen byly použity tovární formulové barvy. Přeci jenom i tým Formule 1 potřebuje reklamu a proč nespojit příjemné s užitečným. HiLux tak dostal typicky bílé lakování s červenými prvky.

K tomu si připočítejte 22" kola z lehké slitiny, chromované doplňky na sloupcích mezi dveřmi, chromované krytky vnějších zpětných zrcátek, tónovaná okna a speciální provedení krytu korby.

Důležitý je ovšem agregát. Toyota zapracovala na svém šestiválci 3,0 D-4D a řádně mu navýšila výkon. Ze současných 122 kW (166 k) se výkon zvýšil na 147 kW (200 k). I když se to může z pohledu konkurence zdát málo, pak je třeba mít na paměti, že tento motor se chlubí hlavně extrémní výdrží.

Motor prozatím plní emisní normu Euro IV, ale již se pracuje na agregátu se stejným výkonem a emisními normami Euro 5. Ten by se měl poté objevit i v produkčních modelech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota HiLux F1 Concept
TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 16 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků