Toyota Highlander se dočká větší verze se třemi řadami sedadel. Prozradí i proporce očekávaného Lexusu

Větší Toyota Highlander je na cestě. Ukáže se v únoru s překvapivě zpracovanou zádí.

Toyota rozšiřuje nabídku modelů pro velké rodiny o nové SUV se třemi řadami sedadel. Podle automobilky máme očekávat vysokou míru sofistikovanosti, prostoru a výkonu, což z něj dělá ideálního společníka na dlouhé cesty.

První náznak plánovaného rozšíření portfolia přišel už loni, kdy Toyota v USA a Kanadě registrovala ochrannou známku na název Grand Highlander. Novinka se má v nabídce umístit právě mezi klasický Highlander a obří SUV Sequoia.

Toyota zatím poskytla jen ochutnávku designu zadní části, která je překvapivě hodně odlišná od klasického Highlanderu. Světla mají dvouúrovňový design a prostor mezi nimi vyplňuje písmenné označení modelu namísto prostého loga značky. Ve spodní části víka kufru automobilka prozrazuje, že novinka dostane hybridní pohonnou soustavu řady “Hybrid Max“ nedávno představenou v modelu Crown.

Tam ji tvoří přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,4 litru doplněný dvojicí elektromotorů. Celkový výkon 253 kW je na kola přenášen šestistupňovou automatickou převodovkou s pádly pod volantem. Jestli Grand Highlander dostane stejnou sestavu s identickým výkonem, není potvrzené, ale zároveň dost pravděpodobné. Premiéra je naplánována na 8. února příštího roku, tedy před autosalonem v Chicagu.

Grand Highlander nás také posune blíže k možné podobě chystaného Lexusu TX. Ten zapadne mezi modely RX L, GX a LX. Lexus mu navrhne osobitý kabát dle aktuálního designového směru a očekávat jej můžeme koncem léta příštího roku.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Průzkum odhalil, kolik aut v Česku má stočený tachometr. V Evropě nejsme zdaleka nejhorší

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz