Toyota Highlander konečně zamíří do ČR. Obří hybrid má na mušce Ford Explorer

Model Highlander začne Toyota vůbec poprvé v historii prodávat v západní Evropě, a to včetně České republiky. Na trhu ho čekejte počátkem příštího roku.

SUV Highlander bude zanedlouho nejnovějším přírůstkem v modelovém portfoliu Toyoty v Česku. Model známý spíše publiku mimo Evropu se tak posadí nad populární Toyotu RAV4. Se sedmi plnohodnotnými sedadly, délkou 4950 mm a rovněž hybridní strojovnou by mohl zatopit například novému Fordu Explorer.

Ostrá Toyota GR Yaris dorazila do Česka. Na nic nečekejte, má být hned vyprodaná

Ostrá Toyota GR Yaris dorazila do Česka. Na nic nečekejte, má být hned vyprodaná

Toyota uvádí, že díky možnosti posouvání druhé řady sedadel v rozsahu 180 mm najde dvojice dospělých pasažérů dost místa i ve třetí řadě. Zavazadlový prostor Highlanderu má objem 685 litrů, při využití prostoru pod podlahou a sklopení opěradel druhé a třetí řady se místo pro náklad zvětší až na maximálních 1909 litrů.

Ve výbavě evropské verze SUV máme očekávat 12,3palcový infotainment s navigací a podporou rozhraní Apple CarPlay a Android Auto, head-up displej, přihrádku pro bezdrátové nabíjení telefonů, ventilovaná sedadla nebo přepínatelné digitální vnitřní zpětné zrcátko.

Toyota Land Cruiser Heritage Edition je retro se vším všudy. Bohužel ne pro nás

Toyota Land Cruiser Heritage Edition je retro se vším všudy. Bohužel ne pro nás

Nebudou samozřejmě chybět ani nejnovější asistenční a bezpečnostní systémy. Součástí paketu Toyota Safety Sense bude předkolizní systém včetně funkce rozpoznávání chodců ve dne i v noci (a identifikací cyklistů za denního světla), adaptivní tempomat, funkce rozpoznávání dopravních značek, asistent pro udržení v jízdním pruhu, upozornění na opuštění jízdního pruhu a automatické přepínání dálkových světel.

Pod kapotou Highlanderu se objeví čtvrtá generace hybridního pohonu Toyoty, tudíž benzínový 2,5litrový motor s Atkinsonovým cyklem s předním a zadním elektromotorem a bateriovým modulem uloženým pod druhou řadou sedadel. Zadní elektromotor pak zajišťuje inteligentní systém pohonu všech kol AWD-i.

Nová Toyota GT86 přijede v létě 2021! Pod kapotou čekejte přeplňovaný boxer

Nová Toyota GT86 přijede v létě 2021! Pod kapotou čekejte přeplňovaný boxer

Systémový výkon ústrojí je 224 koní (165 kW) a spotřeba je uváděna na 6,6 l/100 km. K dispozici budou čtyři jízdní režimy (Eco, Normal, Sport a Trail), které lze použít rovněž v době, kdy se vůz pohybuje v čistě elektrickém režimu. SUV také nabídne možnost tahat přívěsy o hmotnosti až dvě tuny.

Uvedení Toyoty Highlander na trh máme očekávat začátkem roku 2021. České ceny tedy zatím neznáme.

Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků
TEST Audi S8 TFSI quattro (420 kW): Lepší sportovní limuzína tu ještě nebyla!

Audi S8 TFSI quattro 420 kW

Specifikace testovacích automobilů se často vejdou na jeden papír velikosti A4. K testovanému Audi S8 bylo takových papírů 26.

19.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků