Toyota Highlander konečně zamíří do ČR. Obří hybrid má na mušce Ford Explorer

Model Highlander začne Toyota vůbec poprvé v historii prodávat v západní Evropě, a to včetně České republiky. Na trhu ho čekejte počátkem příštího roku.

SUV Highlander bude zanedlouho nejnovějším přírůstkem v modelovém portfoliu Toyoty v Česku. Model známý spíše publiku mimo Evropu se tak posadí nad populární Toyotu RAV4. Se sedmi plnohodnotnými sedadly, délkou 4950 mm a rovněž hybridní strojovnou by mohl zatopit například novému Fordu Explorer.

Toyota uvádí, že díky možnosti posouvání druhé řady sedadel v rozsahu 180 mm najde dvojice dospělých pasažérů dost místa i ve třetí řadě. Zavazadlový prostor Highlanderu má objem 685 litrů, při využití prostoru pod podlahou a sklopení opěradel druhé a třetí řady se místo pro náklad zvětší až na maximálních 1909 litrů.

Ve výbavě evropské verze SUV máme očekávat 12,3palcový infotainment s navigací a podporou rozhraní Apple CarPlay a Android Auto, head-up displej, přihrádku pro bezdrátové nabíjení telefonů, ventilovaná sedadla nebo přepínatelné digitální vnitřní zpětné zrcátko.

Nebudou samozřejmě chybět ani nejnovější asistenční a bezpečnostní systémy. Součástí paketu Toyota Safety Sense bude předkolizní systém včetně funkce rozpoznávání chodců ve dne i v noci (a identifikací cyklistů za denního světla), adaptivní tempomat, funkce rozpoznávání dopravních značek, asistent pro udržení v jízdním pruhu, upozornění na opuštění jízdního pruhu a automatické přepínání dálkových světel.

Pod kapotou Highlanderu se objeví čtvrtá generace hybridního pohonu Toyoty, tudíž benzinový 2,5litrový motor s Atkinsonovým cyklem s předním a zadním elektromotorem a bateriovým modulem uloženým pod druhou řadou sedadel. Zadní elektromotor pak zajišťuje inteligentní systém pohonu všech kol AWD-i.

Systémový výkon ústrojí je 224 koní (165 kW) a spotřeba je uváděna na 6,6 l/100 km. K dispozici budou čtyři jízdní režimy (Eco, Normal, Sport a Trail), které lze použít rovněž v době, kdy se vůz pohybuje v čistě elektrickém režimu. SUV také nabídne možnost tahat přívěsy o hmotnosti až dvě tuny.

Uvedení Toyoty Highlander na trh máme očekávat začátkem roku 2021. České ceny tedy zatím neznáme.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (26) Další článek: Útěk Carlose Ghosna má sedm obětí. Posádka letadla je obviněna z pašování migrantů

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz