Toyota Grand Highlander nepřímo prozradila hlavní trumfy i plánované motorizace. Cílí zejména na velké rodiny

Myslíte si, že třetí řada sedadel je jen pro děti? Toyota slibuje, že v novém Grand Highlanderu nebudou mít problém ani dospělí.

Nová Toyota Grand Highlander zcela odhalí svá tajemství 8. února. Koncem loňského roku nám automobilka poskytla ukázku zádě, která je pro větší verzi stěžejní. Zatímco současné provedení má poměrně hladkou záď s jednolitými světly, novinka vsadila na ostřejší kontury a optické rozdělení lištou nesoucí označení modelu.

Nápis na zádi “Hybrid Max“ prozrazuje integraci hybridního pohonu nedávno představeného v modelu Crown. Tam jej tvoří čtyřválec o objemu 2,4 litru doplněný dvojicí elektromotorů pro celkový výkon 253 kW s točivým momentem 542 N.m.

Těsně před premiérou nás automobilka pozvala dovnitř a opět na klíčové místo. Jako rodinný společník pro zdolávání dlouhých vzdáleností přináší Grand Highlander více místa ve třetí řadě sedadel. Současný model úplně vzadu nabídne prostor v oblasti nohou 71,12 cm. Toyota naznačuje, že tato hodnota bude překonána. Ve skutečnosti by se do třetí řady měly vejít i dospělé osoby, což nakonec naznačuje i samotná fotografie. I tak by se mělo do zavazadlového prostoru poskládat sedm blíže nespecifikovaných tašek.

Vedle na první pohled příjemných komfortních sedadel jízdu zpříjemní držáky nápojů, konektory pro napájení malých zařízení a ventilační otvory klimatizace. Výbavové linie RX a GX zřejmě rozšíří stupeň TX. Automobilka si totiž nechala dát ochranné známky na označení TX550H+, TX500H a TX350, což prozrazuje i plánované pohonné jednotky.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (2) Další článek: Expediční Nissan Ariya pro cestu z pólu na pól je hotový. Zvenčí nabral svaly, elektrický pohon je sériový

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz