Toyota GR GT3 vstupuje znovu do hry v podobě patentových snímků. Plánuje Gazoo Racing nového krále?

Nové snímky Toyoty ukazují, že práce na konceptu GR GT3 pokračují. Tentokrát se návrh více podobá silniční verzi.

Když Toyota ukázala na autosalonu v Tokiu koncept GR GT3, mnoho nadšenců zbystřilo. Podobnou kreaci totiž v roce 2020 představila také Mazda (Mazda RX-Vision GT3), takže se začalo mluvit o potenciálu vzájemné spolupráce na zcela novém modelu. Nyní si Toyota nechala patentovat design, který je prakticky identický s konceptem.

To je běžnou praxí z důvodů zamezení případného „ukradení nápadu“, což posiluje myšlenku, že bychom se časem mohli dočkat vlajkové lodi divize Gazoo Racing. Patentové snímky kvůli absenci perspektivy zkreslují, což vytváří dojem extra dlouhých převisů. V reálu je největším rozdílem sejmutí masivního křídla, které nyní má podobu decentního „ducktailu“. Zůstal ale extrémně nízký profil s dlouhou kapotou a minimální světlou výškou.

Přední světla jsou integrována do výkrojů masky, zatímco zadní opticky spojují masivní otvory v nárazníku. Z předního splitteru, žebrování na kapotě, otvoru za předními koly a velkého difuzoru je patrný velký důraz na funkční aerodynamiku. Závodní geny prozrazuje vysoko umístěné víčko nádrže a negativní odklon zadních kol.

Jestli se nakonec dočkáme silniční verze konceptu GR GT3 není jasné. Gazoo Racing již v minulosti vyvíjelo sérovou verzi hybridního vozu vycházejícího ze závodního speciálu na LeMans, ale nakonec z programu sešlo.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: BMW 3.0 CSL na prvních fotografiích. Nový Batmobile by měl být limitka za extrémní částku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,