Toyota GR Corolla zřejmě odhalena! Má 300 koní, manuál, 4x4 a vypadá božsky

Toyota GR Corolla je jednou z nejočekávanějších novinek mezi sportovními automobily. Nyní prosákly další informace včetně fotografií. Jakou ale mají váhu?

Ostrá verze nové Toyoty Corolla se vyhlíží již od představení základního modelu. Nicméně to už jsou tři roky a stále nic. Očekávání se ještě zvýšila poté, co značka postavila homologační speciál GR Yaris, který nadchl automobilové milovníky po celém světě a řada jich tak získala dalšího miláčka do garáže.

O víkendu se ale na internetu objevily fotografie z časopisu, které ostrou corollu ukazují v celé kráse. Mnozí se tak začali domnívat, že jde o únik od samotné značky. Oficiálně potvrzené to však není, klidně by tak mohlo jít o grafické rendery. Ostatně již na první pohled je na voze vidět silná inspirace ostrým yarisem.

Podle zdroje by ostrá corolla měla mít motor o výkonu 300 koní, který bude přes šestistupňovou manuální převodovku pohánět všechna čtyři kola. Jde tedy o stejný setup, jako v případě GR Yarise, jen zde bude o něco vyšší výkon. V tabulce je dokonce zmíněný tříválec o objemu 1,6 litru. Zajímavá je pak hmotnost jen 1340 kg.

S těmito parametry bude výsledný vůz v lize s vozy VW Golf R, Audi S3 i BMW M135i xDrive. Corolla však bude podstatně lehčí, třeba oproti Audi S3 má podle dat z časopisu výhodu 160 kg. Uvidíme, s čím se tedy automobilka nakonec vytasí. Po těchto informacích jsou očekávání ještě větší.

Galerie doplněna o Toyotu Corolla Touring Sports GR Sport.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Toyota Yaris Cross dorazila do Česka. Vešla se pod půl milionu, dražší být umí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,