Toyota GR 86 se ukazuje s bodykitem Rocket Bunny. Nic jiného byste nečekali

Dosáhne nový bodykit takové popularity jako v případě odchozí generace Toyoty GT86 a Subaru BRZ?

Rocket Bunny je známým pojmem ve světě tuningu. Této řady rozsáhlých bodykitů od japonského úpravce TRA Kyoto se v minulosti dočkalo mnoho zajímavých aut. V kontextu předchozí generace Toyoty GT86 a Subaru BRZ šlo o velice populární volbu mnoha tunerů nejen v Japonsku, ale také v USA (pod značkou Pandem). Na tento úspěch bude chtít TRA Kyoto nepochybně navázat.

Nový Rocket Bunny bodykit tak firma oficiálně představuje také pro novou generaci Toyoty GR 86 (a přirozeně i Subaru BRZ). Na prvních renderech je vidět, že ani v tomto případě se úprava vzezření sportovního kupé nedrží zkrátka. Co byste od Rocket Bunny bodykitu očekávali, to taky dostanete.

Přední maska byla prodloužena, k zemi sahá rozměrný splitter a na bocích jsou výrazné winglety. Samotná příď pak jednolitě navazuje na rozšířené blatníky, doplněné o lemování zasahující až do úrovně předních dveří a nízkých prahů. Stejným stylem se pokračuje k široké zádi s nýtovanými blatníky, agresivněji řešeným zadních nárazníkem a nízkým spoilerem.

Samotné rozměry vozu s bodykitem zatím TRA Kyoto neupřesňuje, v každém případě ale kupé naroste do délky i šířky. Celek pak funguje samozřejmě i díky sníženému podvozku a novým kolům, které ideálně vyplňují široké podběhy.

Zatím se tedy jedná o prvotní představení nejnovějšího kitu pro GR 86. Datum uvedení do prodeje a cenovky zatím japonská firma neupřesnila.

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Diskuze (1) Další článek: TEST Hyundai i30 Fastback N 2.0 T-GDI DCT: Nejlepší poměr cena/výkon na trhu

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,