Toyota FT-4X se možná dočká výroby. Lidé prostě chtějí SUV, Corolla musí ustoupit

Občas se stane, že jeden model musí uhnout druhému. Nová továrna v Americe, kterou má Toyota společně s Mazdou, tak bude chrlit malá SUV místo plánované Corolly.

Automobilka Toyota nedávno společně s Mazdou dokončila továrnu na výrobu aut v Alabamě. Měla se zde vyrábět nová Corolla, aby se stihl zásobovat trh. Corolla se sem však nepodívá. Dle prohlášení totiž nyní musí značka reagovat na potřeby trhu a na stále vzrůstající poptávku po malých vozech SUV.

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Corolla se tak i nadále bude vyrábět ve státě Mississippi. Nově vzniklá továrna v Alabamě, která bude na výrobu aut připravena až v roce 2021, se stane domovem pro něco zcela jiného. Toyota i Mazda zde budou vyrábět malé crossovery, jen ještě neví, jaké to budou.

V tomto projektu momentálně lítá 1,6 miliardy dolarů. Práci v nové fabrice najde 4000 lidí, kteří budou vyrábět tři sta tisíc vozů ročně. Oba vozy jsou sice zahalené tajemstvím, ale u Toyoty se už něco málo tuší.

Toyota kývla na elektromobily. Se Subaru bude vyvíjet kompakty a SUV

Toyota kývla na elektromobily. Se Subaru bude vyvíjet kompakty a SUV

Své produkce by se zde totiž mohl dočkat koncept FT-4X, který uchvátil autosalon v New Yorku před dvěma lety. Nejde jen o obyčejný městský crossover, ale o malý off-road, který si poradí i s náročnějším terénem a nebojí se pořádné práce. I přes svůj moderní a odvážný vzhled tak sliboval časté mytí kol od bahna.

Mazda přijde možná s něčím podobným, protože v prohlášení stálo i to, že spolu automobilky budou sdílet komponenty. Neznamená to ale, že by byly oba vozy příbuzné. Ba naopak, vývoj bude probíhat zcela odděleně a nezávisle. Těžko říct s čím tak Mazda přijde. 

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

21.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 33 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků