Toyota España převezme distribuci vozů Lexus ve Španělsku

Od 1. října 2007 bude distribuci vozů Lexus ve Španělsku zajišťovat Toyota España.

Na společné tiskové konferenci v Madridu dnes oznámil Tadashi Arashima, prezident a výkonný ředitel společnosti Toyota Motor Europe NV/SA, společně s Jaimem Gorbeñou, prezidentem Bergé y Cía., S.A. („Bergé Group“), mateřské společnosti Lexus España Distribucion de Automoviles, S.L. („Lexus España“) jenž je obchodním partnerem pro distribuci vozů Lexus ve Španělsku, že Toyota España S.L. („Toyota España“) od 1. října 2007 převezme velkoobchodní distribuci vozů Lexus ve Španělsku od Lexus España, dceřiné společnosti Bergé Group.

Toyota Motor Corporation a Bergé Group se 1. října 2002 společně dohodly na tom, že Lexus España bude po smluvní dobu pěti let až do září 2007 fungovat jako distributor vozů Lexus ve Španělsku.

Toyota España bude ve Španělsku zajišťovat velkoobchodní distribuci vozů Lexus od 1. října 2007. Bergé Group bude i nadále ve Španělsku vystupovat jako strategický partner společnosti Toyota Motor Europe, neboť pokračuje ve svých aktivitách v rámci sítě maloobchodních prodejců značky Lexus.

Lexus bude v úspěšném obchodním svazku s Bergé Group pokračovat, neboť oba partneři mohou vzájemně efektivně využívat silných stránek jednotlivých subjektů. Bergé Group bude i nadále důvěryhodným a široce respektovaným strategickým partnerem značky Lexus díky své síti maloobchodních dealerů na španělském trhu. S tím, jak se značka Lexus bude etablovat ve třídě prémiových vozů, bude Lexus hledat další obchodní příležitosti ve spojení s Bergé Group pro budoucí období.

„Uzavření tohoto procesu je odrazem našeho zájmu dále investovat do trhů, které jsou pro značku Lexus strategicky významné. Věříme přitom, že Španělský trh je pro růst značky Lexus v Evropě důležitý,“ uvedl Tadashi Arashima.

„Budeme stavět na základech položených společností Bergé Group a budeme prosazovat průhledné a strukturované vztahy mezi námi a našimi maloobchodními partnery i koncovými zákazníky v celém Španělsku.“

Všem zaměstnancům Lexus España bude nabídnuta možnost pokračovat ve společnosti Toyota España, a zůstat tak součástí týmu značky Lexus ve Španělsku a přispívat i nadále svými cennými zkušenostmi.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

včera | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků