Toyota España převezme distribuci vozů Lexus ve Španělsku

Od 1. října 2007 bude distribuci vozů Lexus ve Španělsku zajišťovat Toyota España.

Na společné tiskové konferenci v Madridu dnes oznámil Tadashi Arashima, prezident a výkonný ředitel společnosti Toyota Motor Europe NV/SA, společně s Jaimem Gorbeñou, prezidentem Bergé y Cía., S.A. („Bergé Group“), mateřské společnosti Lexus España Distribucion de Automoviles, S.L. („Lexus España“) jenž je obchodním partnerem pro distribuci vozů Lexus ve Španělsku, že Toyota España S.L. („Toyota España“) od 1. října 2007 převezme velkoobchodní distribuci vozů Lexus ve Španělsku od Lexus España, dceřiné společnosti Bergé Group.

Toyota Motor Corporation a Bergé Group se 1. října 2002 společně dohodly na tom, že Lexus España bude po smluvní dobu pěti let až do září 2007 fungovat jako distributor vozů Lexus ve Španělsku.

Toyota España bude ve Španělsku zajišťovat velkoobchodní distribuci vozů Lexus od 1. října 2007. Bergé Group bude i nadále ve Španělsku vystupovat jako strategický partner společnosti Toyota Motor Europe, neboť pokračuje ve svých aktivitách v rámci sítě maloobchodních prodejců značky Lexus.

Lexus bude v úspěšném obchodním svazku s Bergé Group pokračovat, neboť oba partneři mohou vzájemně efektivně využívat silných stránek jednotlivých subjektů. Bergé Group bude i nadále důvěryhodným a široce respektovaným strategickým partnerem značky Lexus díky své síti maloobchodních dealerů na španělském trhu. S tím, jak se značka Lexus bude etablovat ve třídě prémiových vozů, bude Lexus hledat další obchodní příležitosti ve spojení s Bergé Group pro budoucí období.

„Uzavření tohoto procesu je odrazem našeho zájmu dále investovat do trhů, které jsou pro značku Lexus strategicky významné. Věříme přitom, že Španělský trh je pro růst značky Lexus v Evropě důležitý,“ uvedl Tadashi Arashima.

„Budeme stavět na základech položených společností Bergé Group a budeme prosazovat průhledné a strukturované vztahy mezi námi a našimi maloobchodními partnery i koncovými zákazníky v celém Španělsku.“

Všem zaměstnancům Lexus España bude nabídnuta možnost pokračovat ve společnosti Toyota España, a zůstat tak součástí týmu značky Lexus ve Španělsku a přispívat i nadále svými cennými zkušenostmi.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 58 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků