Toyota España převezme distribuci vozů Lexus ve Španělsku

Od 1. října 2007 bude distribuci vozů Lexus ve Španělsku zajišťovat Toyota España.
Toyota España převezme distribuci vozů Lexus ve Španělsku

Na společné tiskové konferenci v Madridu dnes oznámil Tadashi Arashima, prezident a výkonný ředitel společnosti Toyota Motor Europe NV/SA, společně s Jaimem Gorbeñou, prezidentem Bergé y Cía., S.A. („Bergé Group“), mateřské společnosti Lexus España Distribucion de Automoviles, S.L. („Lexus España“) jenž je obchodním partnerem pro distribuci vozů Lexus ve Španělsku, že Toyota España S.L. („Toyota España“) od 1. října 2007 převezme velkoobchodní distribuci vozů Lexus ve Španělsku od Lexus España, dceřiné společnosti Bergé Group.

Toyota Motor Corporation a Bergé Group se 1. října 2002 společně dohodly na tom, že Lexus España bude po smluvní dobu pěti let až do září 2007 fungovat jako distributor vozů Lexus ve Španělsku.

Toyota España bude ve Španělsku zajišťovat velkoobchodní distribuci vozů Lexus od 1. října 2007. Bergé Group bude i nadále ve Španělsku vystupovat jako strategický partner společnosti Toyota Motor Europe, neboť pokračuje ve svých aktivitách v rámci sítě maloobchodních prodejců značky Lexus.

Lexus bude v úspěšném obchodním svazku s Bergé Group pokračovat, neboť oba partneři mohou vzájemně efektivně využívat silných stránek jednotlivých subjektů. Bergé Group bude i nadále důvěryhodným a široce respektovaným strategickým partnerem značky Lexus díky své síti maloobchodních dealerů na španělském trhu. S tím, jak se značka Lexus bude etablovat ve třídě prémiových vozů, bude Lexus hledat další obchodní příležitosti ve spojení s Bergé Group pro budoucí období.

„Uzavření tohoto procesu je odrazem našeho zájmu dále investovat do trhů, které jsou pro značku Lexus strategicky významné. Věříme přitom, že Španělský trh je pro růst značky Lexus v Evropě důležitý,“ uvedl Tadashi Arashima.

„Budeme stavět na základech položených společností Bergé Group a budeme prosazovat průhledné a strukturované vztahy mezi námi a našimi maloobchodními partnery i koncovými zákazníky v celém Španělsku.“

Všem zaměstnancům Lexus España bude nabídnuta možnost pokračovat ve společnosti Toyota España, a zůstat tak součástí týmu značky Lexus ve Španělsku a přispívat i nadále svými cennými zkušenostmi.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Toyota Land Cruiser 3
Rok výroby: 2004
Stav: 161 758 km
Cena: 330 000 Kč
Toyota RAV 4 2,2
Rok výroby: 2010
Stav: 132 965 km
Cena: 259 000 Kč
Toyota Avensis 2
Rok výroby: 2014
Stav: 130 394 km
Cena: 300 000 Kč
Toyota Aygo 1
Rok výroby: 2006
Stav: 118 684 km
Cena: 75 000 Kč
Toyota Avensis 2
Rok výroby: 2007
Stav: 164 465 km
Cena: 118 000 Kč
Toyota Aygo 1
Rok výroby: 2013
Stav: 69 336 km
Cena: 150 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků