Toyota do roku 2010 nabídne dva nové hybridy

Japonská automobilka Toyota hodlá vytěžit co nejvíc z úspěšného hybridního modelu Prius. Představitelé automobilky totiž ohlásili, že ve vývoji jsou dva nové modely na bázi nejprodávanějšího hybridu na světě. Nová generace modelu Prius má být představena příští rok na Detroitském autosalonu, přičemž po jejím boku se mají objevit i vzpomínané dva modely na stejném podvozku. 

První z modelů má zapadat do kategorie menších MPV a má jít o vhodný rodinný vůz. Druhý bude zaměřen trochu výše, a to pro lidi nemající hluboko do kapsy. Tak bude tento model i vypadat a vývojáři slibují, že vůz bude budit luxusní dojem. Zatím víme jen tolik, že vůz se, alespoň z dálky, podobat konceptu Hybrid X, jež automobilka představila na letošním ženevském autosalonu.
 

Automobilka navíc přislíbila, že nový Prius a od něho odvozené modely budu disponovat vylepšenou technologii a tak se očekává nejen větší ekologičnost, ale koneckonců i zvýšení prodejů. Pro automobilku by to znamenalo, že své prvenství v segmentu hybridních vozidel si udrží i nadále.

Klepněte pro větší obrázek 
Toyota Hybrid X
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 59 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků