Toyota do roku 2010 nabídne dva nové hybridy

Japonská automobilka Toyota hodlá vytěžit co nejvíc z úspěšného hybridního modelu Prius. Představitelé automobilky totiž ohlásili, že ve vývoji jsou dva nové modely na bázi nejprodávanějšího hybridu na světě. Nová generace modelu Prius má být představena příští rok na Detroitském autosalonu, přičemž po jejím boku se mají objevit i vzpomínané dva modely na stejném podvozku. 

První z modelů má zapadat do kategorie menších MPV a má jít o vhodný rodinný vůz. Druhý bude zaměřen trochu výše, a to pro lidi nemající hluboko do kapsy. Tak bude tento model i vypadat a vývojáři slibují, že vůz bude budit luxusní dojem. Zatím víme jen tolik, že vůz se, alespoň z dálky, podobat konceptu Hybrid X, jež automobilka představila na letošním ženevském autosalonu.
 

Automobilka navíc přislíbila, že nový Prius a od něho odvozené modely budu disponovat vylepšenou technologii a tak se očekává nejen větší ekologičnost, ale koneckonců i zvýšení prodejů. Pro automobilku by to znamenalo, že své prvenství v segmentu hybridních vozidel si udrží i nadále.

Klepněte pro větší obrázek 
Toyota Hybrid X
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků