Toyota Corolla Cross oficiálně: RAV4 vypraná na devadesát postrádá to důležité

Nedlouho po představení zvýšeného Yarisu přichází nyní i zvýšená Corolla. Na první pohled byste příbuznost mezi těmito dvěma vozy nehledali.

Toyota představila v Thajsku nový crosoover se základy v modelu Corolla. Novinka se jmenuje Corolla Cross a velikostně zapadá mezi modely C-HR a RAV4. Rozvor má sice shodný s C-HR (2640 mm), ale rozměrově je větší. Měří 4460 mm na délku, 1825 mm na šířku a 1620 mm na výšku. Toyota model definuje jako corollu pro lidi, kteří potřebují širší využitelnost.

Suzuki se spřáhlo s Toyotou. Do ČR míří plug-in hybrid Across s technikou RAV 4!

Suzuki se spřáhlo s Toyotou. Do ČR míří plug-in hybrid Across s technikou RAV 4!

Vzhledově se podobá spíše RAV4. Povedený design ukazuje i jedna z nejlepších upoutávek letošního roku, kterou najdete níže. Auto tak celkově působí jako o trochu větší Suzuki Vitara. Uvnitř najdete prvky ze standardní corolly, jako třeba infotainment, multifunkční volant či panel klimatizace. Zavazadlový prostor se pak může pochlubit prostorem 487 litrů.

V Thajsku bude Corolla Cross dostupná se dvěma motory. Ten první spoléhá na klasickou osmnáctistovku s výkonem 104 kW (141 koní) a s točivým momentem 175 N.m, který posílá výkon skrze převodovku CVT pouze na přední kola. Druhý je hybrid kombinující osmnáctistovku s elektromotorem o výkonu 54 kW.

Toyota Yaris Cross oficiálně: SUV na základě Yarisu dostalo i pohon všech kol

Toyota Yaris Cross oficiálně: SUV na základě Yarisu dostalo i pohon všech kol

Toyota Corolla Cross se začne prodávat v Thajsku ještě letos. Ostatní trhy, mezi kterými by mohl být i ten náš, budou následovat později. Zajímavé je, že Toyota představila před nedávnem ještě jedno SUV, kterým je Yaris Cross. Ten je sice menší, ale vypadá o trochu lépe a nabízí i pohon všech kol.

Corolla Cross pohon všech kol bohužel nenabízí, stále totiž sdílí platformu se standardní corollou, která tento systém nemá. Kromě vyšší karoserie a praktičtějších tvarů tak novinka nemá v podstatě nic důležitého navíc. Zmíněný Yaris Cross by mohl být zajímavější volbou.

Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

dnes | Lukáš Prejzek | 7 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků
Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

4.  8.  2020 | Stanislav Kolman | 81 příspěvků