Toyota Corolla a Corolla Verso dostanou v září sportovní paket

Toyota rozšíří modelovou řadu Corolla a Corolla Verso o sportovní paket. Řidiči se mohou nových variant dočkat už 18. září 2004, kdy začne oficiální nabídka pro zákazníky.

Toyota Corolla edice Sport je založena na modelu nižší střední třídy Corolla Luna, odkud je podvozek a karoserie jen s minimálními upravami. Sportovní paket poznáte především díky speciálním poklicím na kola. Další doplňky exteriéru budou v barvě karoserie, jako například boční lišty nebo zástěrky. Mlhovky dostanete hned v základu této verze.

Interiéru bude vévodit nový sportovní volant, potažený kůží s integrovaným ovládáním audiosestavy. Edice dostane i nové modré potahy a na přístrojové desce najdete designové hliníkové doplňky. Corolla se sportovním paketem začne prodávat se silným benzínovým motorem o objemu 1,6 litrů o výkonu 110 koní. Základní třídvéřová verze bude stát 17.500 Euro.

Toyota Corolla Verso dostane ve sportovním paketu navíc oproti menší sestřičce sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin. Základní sedmimístná verze bude osazena benzínovým motorem o objemu 1,8 litrů s výkonem 129 koní. Cena Toyoty Corolly Verso v edici Sport se v nejnižší výbavě vyšplhá na 25.900 Euro.

Související články:
Toyota Corolla: facelift už po dvou letech
Nová Toyota Corolla Verso na českém trhu

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků