První jízda s omlazenou Toyotou Corolla: Dosavadní kritiku smete ze stolu, dvoulitr teď jezdí jako šílenec

66 komentářů (66 nových)

maxim martynenko
15. května 2023 • 21:27

Toyota Corolla 2009 Cars in Nigeria
Choosing the Right Toyota Corolla 2009 for Your Needs in Nigeria
When shopping for a Toyota Corolla 2009 in Nigeria, it is important to take the time to consider all of the options available. There are several different models and features to consider, and each one offers its own unique benefits. To help you make the right decision, we have put together a guide to finding the perfect Toyota Corolla 2009 in Nigeria.
1. Understand the Different Models of Toyota Corolla 2009
The Toyota Corolla 2009 was released in a variety of different models, each with its own features and benefits. It is important to understand the differences between each model in order to make the right choice. The two most popular models are the XE and the LE. The XE is the base model and offers the basic features such as power windows and locks, air conditioning, and a CD player. The LE model offers more features such as a sunroof and a navigation system.
2. Check Out Available Features
When shopping for a Toyota Corolla 2009 in Nigeria, it is important to check out the available features in order to make sure you are getting the best value for your money. Some of the common features include cruise control, power steering, and a rearview camera. It is also important to check for optional features such as a sunroof, a navigation system, and a moonroof.
3. Consider Your Budget
The cost of a Toyota Corolla 2009 in Nigeria can vary greatly depending on the model and features you choose. It is important to consider your budget and how much you can afford to spend on a car. It is also important to consider the cost of gas and maintenance in order to ensure that you are making a wise investment.
4. Research Reliability
When shopping for a Toyota Corolla 2009 in Nigeria, it is important to research the reliability of the vehicle. It is important to read reviews and ratings to get an idea of how reliable the vehicle is and how well it will hold up to regular use. It is also important to consider the warranty and what it covers.
5. Test Drive the Vehicle
Once you have narrowed down your choices, it is important to take the time to test drive the vehicle. Test driving the vehicle will give you an idea of how it handles and if it will meet your needs. It is also important to check for any signs of wear or damage that could indicate the vehicle is not in good condition.
Conclusion
Choosing the right Toyota Corolla 2009 in Nigeria can be a daunting task, but with the right information, it can be a much easier process. By understanding the different models, researching features, and taking the time to test drive the vehicle, you can make sure you are making the right decision. With the right car, you can enjoy years of reliable and comfortable driving." https://jiji.ng/cars/toyota-corolla-2009...

OnlyTruth
21. února 2023 • 21:15

ono by to bolo super keby je ten elektromotor na zadnej naprave

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 15:48

to má corolla cross a má to dost vymykané AWD-i tak haldex to asi překoná a nemusí vozit ten kardan.

OnlyTruth
22. února 2023 • 16:04

tak to si na omyle , zadok so 40 konami to neda.. tam robili test na topspeed , je to na YT kde dali kolesa na tri valce a jedno zadne nechali nech to potlaci a nepodarilo sa .. to uz aj ten jednoduchy haldex da.. mechanika bude vzdy fungovat lepsie (takisto lsd vs elsd).. tak ci tak som rad ze toyota aspon dava nejaky "awd" pohon, lepsie ako cista prednokolka ale nie ako prava 4x4 (a to nemyslim haldex ale pravu co ma pozdlzne ulozeny motor a poriadne diferencialy)

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 17:30

toyota GR napříč s torsenem a dvouma samosvěry? Když jsme u toyotích osobáků.

OnlyTruth
23. února 2023 • 9:30

myslel som si ze jedinu vynimku povies u toyoty aj ked je takych aut malo mozno este rs3 aj ked on to riesi elektronicky

Blitz
21. února 2023 • 23:11

Nebylo, tyhle invalidní čtyřkolky s elektricky poháněným zadkem jsou k prdu, při normální jízdě třeba při průjezdu zatáčkou nepomáhají vůbec a při nějaké výpomoci při rozjezdu někde na sněhu jsou tak blbě naladěné, že často nepomohou ani tam.

OnlyTruth
22. února 2023 • 9:11

to ani nehovorim, ze by sa dali porovnat s kardanovymi stvorkolkami. len by to bolo lepsie aspon pre trakciu.. zbytocne daju na predok 200koni ked uz pri trochu mokrej vozovke to na plnom plyne bude presmykovat.. rozlozenie vykonu by mohlo aspon trochu lepsit trakciu .. aj ked samozrejme suhlasim , ze normalnej 4x4 to no nesiaha ani po paty

Mirek
21. února 2023 • 17:55

"...dvoulitr teď jezdí jako šílenec"
Jen aby to nedopadlo jako u předfacelifového modelu, kdy měla vyšší výkon ( 105 kW - 112 kW a stejné rychlostní parametry jako nový Civic (8,1 s/100 km), ale jen na papíře. V přímém porovnání to nějak nedopadlo.
Čas 27:40 https://www.youtube.com/watch...

VK
23. února 2023 • 10:30

Ten sprint je strašná nuda. To už stačí i ten pohled řidičů. Dát tam gumicuk na volant a hodit kamen na pedál, tak to odsprintuje samo. Případně s mírně cvičeným orangutanem, který by tak uměl i zabrzdit.
Jako tady je jasně vidět, že to je posunovadlo, co svůj účel plní dalo by se říct na jedničku, ale chtít něco jako náznak zábavy je od těchto aut nesmysl a to nenarážím na výkon ani na zrychlení, ale na to, že nemají jak zprostředkovat řidičský zážitel. Ale od toho je tu jiný civic a jiná Corolla. (Type R a GR)

Mirek
23. února 2023 • 11:01

Ale o to přece vůbec nejde, že jsou tady jiná auta na nějaký sprint, tady jde o ten titulek, že z něj je dojem, jako by to byl skoro HH. Já jen ukázal, že ani dosavadní Corolla nejela tak, jak Toyota uváděla a je třeba brát s velkou rezervou i to, že "dvoulitr teď jezdí jako šílenec".

VK
23. února 2023 • 16:03

Já to pochopil, jen mi nedalo se nevyjádřit k tomu sprintu. Jak i ti řidiči jen znuděně drží jeden prst na volantu a nohu na plynu. Kdyby alespoň pádly mohli manuálně řadit, nebo cokoli, co by mohlo ten sprint ovlivnit. Umění se pozná, když tam mají fofrklacek, tam si to musí člověk hlídat a je to alespoň zábava.
Ale jak píšeš, zdá se že pokud někdo bude lovit v těchto vodách, měl by zvážit i Civic.

Milan
21. února 2023 • 17:50

Tak ty novinářské úlety o dynamice lze brát s rezervou. V Cupře s 300 koňmi to považuji za fičák. Ale hybrid je primárně o něčem jiném. Teď už se s tím dá asi jezdit solidně na delší štreky a mnohem univerzálněji a nebude to v zatáčkách jak hrnoucí se parník. Já bych stále upřednostnil 2.0 TDI s výkonem 147 nebo 150 kW a vysokým točivým momentem od koncernu, spotřeba vynikající, dynamický potenciál lepší zj. Pro vyšší rychlosti, ale to není pohon na srovnatelné použití, navíc dvojité vstřikování močoviny a DPF bude po nějaké době asi drahé na servisní opravy.

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 21:07

emise? zdraví děcek tě vůbec nezajímá?

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 17:13

Velice pěkně napsaný a ty první dojmy nestačí dost toho popsat. To B na řadičce značí, že při rekuperaci to brzdí i motorem a když jedeš na omezovač-třeba 55, tak to rekuperuje více nad a když se to dostane pod tak méně. U toyoty je náběh brzdy nepostřehnutelné a ta rekuperace i stačí. Jezdili jste na jaký mod? Já jezdím na eco, protože ten plyn není zvostra.

.
21. února 2023 • 15:52

Hm, jako šílenec, Jako šílenec jezdí v této třídě AMG A 45s, RS3, rychlé jsou, Type R, Golf R nebo MRS, ale tohle je těžký průměr, blbá octa s podladěným dvoulitrem, tedy v zásadě svižnější cesťák, by si s tím vytřela výfuk. 7,4 a 180 jsou v dnešní době průměrné parametry, šílenec musí dávat kilo za poloviční čas a mít Vmax o 100 vyšší.

Komik
21. února 2023 • 17:55

Nebuďte jak malí.. Auto s 200hp a spotřebou 5l benzinu..? Dyť to je sen :), kterýmu byste před pár lety nevěřili.. A vždy budou rychlejší auta.. Ale ne v této cenové (Slovensko 30.000€ vč DPH) a s takovou spotřebou. .

.
21. února 2023 • 18:23

Jak "malý" je autor článku, když nenazývá věci pravými jmény, kdyby napsal jezdí hezky, plynule, za málo benzínu, tak neřeknu ani ň, ale použít přirovnání jezdí jako šílenec je prostě totálně mimo mísu.

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 17:06

než na tym AMG natlakuješ měnič, tak hybrid je fuč, bavme se o městě, protože majitelé v německu co mají amg, R, Gti jezdí vlakem. Třeba moje stará C-HR má o 45% lepší jízdní vlastnosti než kdejaká o tři sta Tkč dražší škodovka.

Neumr
21. února 2023 • 17:16

Prej: "majitelé v německu co mají amg, R, Gti jezdí vlakem". Panebože to je blb!

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 17:31

Společnost Siemens, výrobce rychlovlaku ICE 3 – Velaro D (řada 407)

Neumr
21. února 2023 • 17:39

Vždyť to říkám, že je to blb. Co máš ještě načteno, pochlub se učitelskej.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
Mirek
21. února 2023 • 18:26

Ty riskuješ :-D , ještě se do něj budeš chvíli navážet a začne probírat tvou manželku a že nedostáváš teplé večeře a proto...

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 21:04

Mirku nedostals večeři a tak zase začínáš? Proč na manželku jsi takovéj, možná máš špatný auto, blbou sedačku a tvoje to musí řešit jinde, tam kde jí mají raději. Zkus se zamyslet nad sebou v kolik hodin jsi byl z práce doma?

Neumr
21. února 2023 • 23:06

Péťo my víme,že ty jsi jedinej správňáckej chlap. Doma s hybridí Toyotkou jsi lehce po třetí a to stihneš ještě nákup u Babiše. Do garáže zacouváš bezemisně a letíš s nákupem do kuchyně založit na guláš. Žena houkne: hoď ještě pračku a pak máš konečně chvilku na diskuze na Autorevue kde to lehce rozjedeš. V šest večeře, pochvala od ženy, smýt nádobí a rychle zpátky ke kompu na vše v diskuzi zareagovat, rozdat rady tam
a tady. Na devátou už se oči klíží, do fabriky ráno v pět-opět. I žena u Ordinace už pochrupuje. Pozhasínáš, usínáš s myšlenkami nového dne. Co ti asi přinese?

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 15:43

velice pěkně napsaný, ale průměrně za týden to stihnu 14,44 hod. Žena mně do kuchyně a k pračce nepustí a večeříme před pátou a odjezd je v 5,35min, nedělám ve fabrice a zapomněls napsat že provádíme večer sex, když ty to nemáš, tak si myslíš, že druzí to nemají? Na ordinaci se nedíváme, ale vínko z vinotéky a něco na zub se vždy najde. Máš pračku na kolik kg? Do vinotéky se ti vejde kolik vína? Já vím, že jsi lepší, ale jen v tvojí hlavě, střeva ze studené stravy máš zhuntovaný a játra ztvrdnutý na kamen.

Neumr
22. února 2023 • 16:38

A jak mám velký péro bys náhodou nechtěl vědět? Ale jinak děkujeme za upřesnění tvého denního harmonogramu. Jen bacha aby se ta informace někomu nehodila. A někdy lepší studená kvalitní strava než denně žrát v práci jídlo z dovážky ohřívaný v mikrovlnce,co Péťo. A s těmi játry to tu už každý myslím pochopil sám po tom co tu předvádíš v příspěvcích. Prej vinotéka, já bych to viděl tak na demižon. Jo a jinak já jsem na whisky.

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 17:25

íííá pán neví co je to vinotéka, ale co už. Jaký máš velký péro si asi najdu v katalogu náhradních dílů. ÁÁÁ pán má v práci mikrovlnku a dováží mu stravu a myslí si, že je to všude...

Neumr
22. února 2023 • 18:20

Tak s tou mikrovlnnou jsi to tu konkrétně psal zrovna ty, o tvém zaměstnání,ale to už jsi asi zapomněl. Ono se lépe mluví o neřestech druhých než o svých že. A co jinak, už jsi po večeři? A jaké dáš dnes vínko z vinotéky kterou já neznám?

Shimi
21. února 2023 • 20:59

Teplá večeře mě vždycky rozseká :-D:-D Je s ním prdel, to se musí nechat.

Mirek
21. února 2023 • 21:09

A je to tady s těmi večeřemi, manželkou.... Už jsem málem prasknul smíchy, jak to tady zase rozjel. :-D

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 15:29

tys začal a hladem nevíš, že kdybys nezačal, tak asi nezačnu diskutovat na téma co jsi začal. Podívej se na čas....

Mirek
22. února 2023 • 17:02

Hele blbe, tohle je první komunikace s tebou v této diskuzi. Tak nepiš voloviny, kdo si začal. Dej si teplou večeři, ať ti nerupnou nervy.
A stále dlužíš odpověď odkud všude tě vyhodili kvůli navážení se do rodin druhých. Tak napiš seznam, ať si udělají o tobě představu i jiní.

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 17:19

já sem věděl, že ty používáš dva nicky, jen tak dále, tvoje manželka má dva milence a tebe? Ty ani nevíš z jakýho nicku píšeš, jsi do toho pěkně zamotaný. Co říkáš na hybrid 5generace, to ti uniklo, že tahle diskuze je o autech?

Mirek
22. února 2023 • 17:30

Já se k autu vyjádřil. Ty při své hlouposti tady píšeš jen pitomosti a reaguješ na někoho, kdo s tebou nekomunikoval a nemá zájem s volem komunikovat.
Tak odkud tě vyhodili, kde jsi dostal všude ban? Nezvládáš jednoduchou odpověď na jednoduchou otázku?

José
21. února 2023 • 15:46

pohádka mládí , na "korolu" nemá většina automobilek odpověď

Pikus
21. února 2023 • 14:08

Trochu zamrzi ten kufr u 2.0 ... 310l, to je o jednu nakupni tasku vic nez ma Aygo. Nizsi stredni byly auta, ktery dokazaly plnit ruzne role. Jo jasne, muzu si porad vzit kombik. Ale byla tu i doba, kdy hatchbacky mely 400l a vesel se tam jakz takz i kocarek - tady uz to bude muset byt kombi a nebo ta lenoch varianta.Taky je zajimave, kam utekli cenou. Ve vyssi vybave je 2.0 uz kolem mega a za to uz je i vybavene EV (zakladni Tesla 3, Niro, Kona ...)

Q
21. února 2023 • 16:30

Corolla hatch má navíc zkrácený rozvor a dozadu se dospělí lidé nevejdou. Dneska se bohužel více hraje na efekt než na efektivitu.

ACE
21. února 2023 • 14:29

Za mě v pohodě, pro dva lidi je to fuk a pro rodinu jsou jiné možnosti.

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 17:19

dneska je jiná doba, mládata odletí z hnizda a třeba nám stačí na dovolenou jedna taška a karta.

ACE
22. února 2023 • 9:30

Mám to stejně, i 200l kufr je až až.

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 17:15

a stejnak se vše dává za přední sedačky.

Alf
21. února 2023 • 13:47

Jestli posílil elektromotor, tak snad musí být lepší rekuperace a o tom v článku ani slovo.

Peter(Charouz)
21. února 2023 • 19:59

Jak to že ne? 5 generace. To není zmínka?

WRC Fabia R2 Twincharger
21. února 2023 • 13:21

Jede to jako šílenec 0-100 to souhlasí..ale nezapomeň zůstat v pravém pruhu, protože i když ti dám náskok tak v levém prosvištím o 50km vyžší rychlostí* B-]
*na dálnici v Německu

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 17:00

no a? pointa je jaká, že prosvištíš o 50km/hod rychleji, kde je omezena rychlost na 100? Reklama na škodovky?

WRC Fabia R2 Twincharger
21. února 2023 • 17:14

Exhibice vrcholu Německo-mezinárodní technologie na německé komunikaci. Bugatti to prošlo a já to po cestě za rekordem na Nurburgring také testlB-]

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 17:26

Jo a musels u pumpy dolívat olej a měnit spojkovou kapalinu, mazat kvílející klínák a řešit volnoběžku alternátoru a odpadlou 50 na startéru. Jakou mast používáš na pravou dlaň odtlačenou od šajtpáky. Tohle je pátá generace hybridu, ten tvůj twin byl prototyp tak neuspěšný, že více se neujal.

WRC Fabia R2 Twincharger
21. února 2023 • 17:55

Tisice naprosto bezproblémových CTHE dodnes jezdí. Celkově 1/3 vyrobených F2 RS je poklad. Nejsou nikde v databázi autobazaru po cele Evropě. Je to hodně žádané a sleduju to. V dobrém stavu a s malým nájezdem nejde CéTéHáÉčko pod 300tácůB-]

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 20:58

správně, s malým nájezdem. Máš velkou garáž jak já nebo to máš před králikárnou jak tady děti co nemají stálý nick.

WRC Fabia R2 Twincharger
21. února 2023 • 21:09

Mám zázemí stáje jako ŠKODA MOTORSPORTB-]

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 15:26

tak to seš stejný jak já, zázemí je důležité, ale kdybys třeba do budoucna koupil nějakou toyotu GR, tak bys ztoho škoda motosportu mohl vystoupit.

Evža
21. února 2023 • 14:46

Jasný a taky to jako první posvištíš do servisu naloženej na placáku, ty trumpeto.

WRC Fabia R2 Twincharger
21. února 2023 • 15:06

Když vydráždím placku ..pak se klidím do pravého ale většinou je to Bambula co při nákupu auta nemyslel na motor. Jinak CTHE je držák. To v bazaru nenajdeš v celé EU. Nikdo se toho nezbavujeB-]

Switch007
21. února 2023 • 14:17

"vyžší"? Spíš byste si měl prosvištět pravidla českého pravopisu...

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 17:28

a proč? Učitelskéj má jaký auto, jezdí vůbec nebo jen iý?

Neumr
21. února 2023 • 17:42

Někdo iý protože je vzdělanej a někdo holt jenom íá protože je blb a ještě je na to hrdej.

petr r. (petrumr)
21. února 2023 • 20:55

joo vzdělanéj a jezdí domů se jenom vyspat, ani večeřu mu nedají hnupovi jednomu.

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují
Switch007
22. února 2023 • 14:18

Tak urážet se tady snad nebudeme, ne? ;-)

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 15:23

na profesory žádný slitování nebude, desatero pro příspěvky na internetu když někdo poruší, tak je odpad společnosti. Měls přemýšlet předem a před psaní sis měl přečíst to desatero.

Switch007
22. února 2023 • 18:02

Dobře, tak jsem hňup a odpad společnosti, udělá Vám to radost? Já se s tím už nějak naučím žít :-D

Mirek
23. února 2023 • 17:24

"Úspěch se u hlupáků neodpouští." ;-)

Neumr
22. února 2023 • 16:28

Tak ty jsi neskutečnej, ty jsi to tvoje desatero porušil tak taspoň tisíckrát. Přiznej se odkud všude už tě vyhodili, kam nesmíš a jsi tam bloklej. Tak šup, poslouchám.

petr r. (petrumr)
22. února 2023 • 17:13

Závist, komunisti...ty máš kolikátej nick?

WRC Fabia R2 Twincharger
21. února 2023 • 14:23

..s dualním šiši a se stejným kufrem a v MINI FábceB-]

.
21. února 2023 • 15:10

Jdi piče ty kundo.

Doporučujeme

Články odjinud