Toyota chce v Evropě prodat 20 000 hybridů

Po uvedení modelu Prius na evropský trh plánuje Toyota prodat alespoň dvacet tisíc kusů hybridních vozů. V dlouhodobém měřítku budou hybridní vozy hrát stále větší roli v nabídkách všech výrobců. Kombinují elektrický pohon s naftovým nebo benzínovým motorem. Výhodou je nízká spotřeba ve městě, kde se elektromotor hlasí často o slovo a konvenční agregát může v klidu spát. Současně s tím mají hybridní vozy nižší emise, což má pozitivní vliv nejen na zlepšení dýchatelnosti ve smogem přeplněných městech, ale i na ozonovou vrstu či globální oteplování.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků