Toyota chce v Evropě prodat 20 000 hybridů

Po uvedení modelu Prius na evropský trh plánuje Toyota prodat alespoň dvacet tisíc kusů hybridních vozů. V dlouhodobém měřítku budou hybridní vozy hrát stále větší roli v nabídkách všech výrobců. Kombinují elektrický pohon s naftovým nebo benzínovým motorem. Výhodou je nízká spotřeba ve městě, kde se elektromotor hlasí často o slovo a konvenční agregát může v klidu spát. Současně s tím mají hybridní vozy nižší emise, což má pozitivní vliv nejen na zlepšení dýchatelnosti ve smogem přeplněných městech, ale i na ozonovou vrstu či globální oteplování.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků