Toyota chce letos v Evropě prodat 900 tisíc aut

Toyota zveřejnila upravené plány evropských prodejů. Automobilka původně předpokládala, že na evropském trhu „udá“ 860 tisíc vozů, což by v porovnání s loňským rokem (835 tisíc) činilo nárůst tři procenta. Za leden až srpen však Toyota prodala v Evropě 628 664 kusů, což je 12% nárůst oproti stejném období v loňském roce; automobilka tak dosáhla absolutního prodejního rekordu. Plán na celý rok 2004 byl proto zvýšen na rovných 900 tisíc kusů.

V současné době má Toyota v Evropě celkem šest továren, pokud počítáme také nedávno dostavěnou výrobní halu v Kolíně, v níž se bude od příštího roku vyrábět model Aygo.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků