Toyota chce jako první vyrobit 10 milionu vozů ročně

Japonská automobilka Toyota oznámila, že v příštím roce hodlá vyrobit a prodat přes deset milionů nových automobilů. Tím se stane se značným náskokem největším výrobcem automobilů na světě a jako úplně první pokoří magickou hranici deseti milionu vyrobených vozů ročně.

V tom letošním počítají plány s výrobou 9,75 mil. automobilů, v příštím s 10,4 mil. a v roce 2009 chce vyrobit dokonce 10,9 mil. automobilů.

Prozatím nejde o čísla zcela oficiální, jelikož Toyota tyto plány představila svým dodavatelům, aby byli připraveni na nárůst dodávek, ale neoficiálně se počítá dokonce i s výrobou ještě vyšší.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků