Toyota chce být lídrem v produkci ekologických vozů

Přestože Toyota není jedinou automobilkou, která prodává hybridní automobily, patří ji jasný primát v počtu prodejů vozů s hybridní technikou. V některých státech jsou hybridy tak populární, že se na ně čekají dlouhé pořadníky a Toyota tak má svou produkci těchto vozů zcela vyprodanou na dlouhé měsíce dopředu. To jí ovšem nestačí a chce jít touto cestou ještě dál. Do roku 2015 chce úspěšně uvést na trh vozy, které bude pohánět vodík a být s nimi stejně úspěšná, jako s těmi hybridními. Přestože není vodíkový pohon žádnou novinkou a tyto vozy se v malých sériích prodávaly na různých trzích světa, netěší se velké oblibě a ani prodeje nejsou nijak výrazné. Toyota však chce podporovat budování čerpacích stanic na toto palivo ve vybraných zemích a tím si zajistit dobré vstupní podmínky pro uvedení vozů, které budou tohoto paliva využívat.
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků