Toyota chce být lídrem v produkci ekologických vozů

Přestože Toyota není jedinou automobilkou, která prodává hybridní automobily, patří ji jasný primát v počtu prodejů vozů s hybridní technikou. V některých státech jsou hybridy tak populární, že se na ně čekají dlouhé pořadníky a Toyota tak má svou produkci těchto vozů zcela vyprodanou na dlouhé měsíce dopředu. To jí ovšem nestačí a chce jít touto cestou ještě dál. Do roku 2015 chce úspěšně uvést na trh vozy, které bude pohánět vodík a být s nimi stejně úspěšná, jako s těmi hybridními. Přestože není vodíkový pohon žádnou novinkou a tyto vozy se v malých sériích prodávaly na různých trzích světa, netěší se velké oblibě a ani prodeje nejsou nijak výrazné. Toyota však chce podporovat budování čerpacích stanic na toto palivo ve vybraných zemích a tím si zajistit dobré vstupní podmínky pro uvedení vozů, které budou tohoto paliva využívat.
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků