Toyota chce být lídrem v produkci ekologických vozů

Přestože Toyota není jedinou automobilkou, která prodává hybridní automobily, patří ji jasný primát v počtu prodejů vozů s hybridní technikou. V některých státech jsou hybridy tak populární, že se na ně čekají dlouhé pořadníky a Toyota tak má svou produkci těchto vozů zcela vyprodanou na dlouhé měsíce dopředu. To jí ovšem nestačí a chce jít touto cestou ještě dál. Do roku 2015 chce úspěšně uvést na trh vozy, které bude pohánět vodík a být s nimi stejně úspěšná, jako s těmi hybridními. Přestože není vodíkový pohon žádnou novinkou a tyto vozy se v malých sériích prodávaly na různých trzích světa, netěší se velké oblibě a ani prodeje nejsou nijak výrazné. Toyota však chce podporovat budování čerpacích stanic na toto palivo ve vybraných zemích a tím si zajistit dobré vstupní podmínky pro uvedení vozů, které budou tohoto paliva využívat.
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků