Toyota chce být lídrem v produkci ekologických vozů

Přestože Toyota není jedinou automobilkou, která prodává hybridní automobily, patří ji jasný primát v počtu prodejů vozů s hybridní technikou. V některých státech jsou hybridy tak populární, že se na ně čekají dlouhé pořadníky a Toyota tak má svou produkci těchto vozů zcela vyprodanou na dlouhé měsíce dopředu. To jí ovšem nestačí a chce jít touto cestou ještě dál. Do roku 2015 chce úspěšně uvést na trh vozy, které bude pohánět vodík a být s nimi stejně úspěšná, jako s těmi hybridními. Přestože není vodíkový pohon žádnou novinkou a tyto vozy se v malých sériích prodávaly na různých trzích světa, netěší se velké oblibě a ani prodeje nejsou nijak výrazné. Toyota však chce podporovat budování čerpacích stanic na toto palivo ve vybraných zemích a tím si zajistit dobré vstupní podmínky pro uvedení vozů, které budou tohoto paliva využívat.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků