Toyota Century bez střechy poprvé v akci. Takto s ní dělal císař parádu na přehlídce

Dlouho se čekalo na okamžik, kdy se jediná Toyota Century ve verzi kabriolet na světě, ukáže na veřejnosti. Lepší příležitost ani být nemohla.

Prvního května letošního roku přijal císařský titul Naruhito Šinnó, 126. japonský císař. Magistr historie a autor pamětní knihy o svých studiích na Oxfordu převzal vládu po svém otci, který abdikoval 30. dubna. Nyní přišel čas na intronizaci, neboli uvedení na trůn, která zahrnuje průvod Tokiem. Tato akce se měla konat již v říjnu, ale zhatilo ji počasí.

První Toyota Century kabriolet je tady. Vznikla pro nejdůležitější osobu Japonska

První Toyota Century kabriolet je tady. Vznikla pro nejdůležitější osobu Japonska

Průvodní kolona byla dlouhá 400 metrů a zahrnovala 50 automobilů. Samotný císař se posadil do své unikátní Toyoty Century ve verzi kabriolet, která byla postavena přesně pro něj již v polovině září. Po jeho boku seděla jeho manželka Masako.

Upravená Toyota tak vystřídala dlouho sloužící Rolls-Royce Corniche III. O specifikaci Toyoty se ví opravdu málo. To, že automobilka nechce vyzradit v čem jezdí nejdůležitější muž Japonska, je pochopitelné. Výchozí model Century pro tamní trh má pod kapotou pětilitrový osmiválec s elektromotorem o celkovém výkonu 317 kW (431 koní). Jediná úprava, kterou známe, je vyvýšená zadní sedačka, aby bylo na císaře lépe vidět.

Jako boss: Velký šéf Toyoty opět spatřen ve své unikátní limuzíně Century GRMN

Jako boss: Velký šéf Toyoty opět spatřen ve své unikátní limuzíně Century GRMN

Toyota Century je v Japonsku velmi oblíbené auto. Sice se jich ručně vyrobí jen padesát ročně, ale každá z nich stojí za to. Mezi další speciální kousky se řadí i variace GRMN, kterou si nechal postavit šéf automobilky Toyota. 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

dnes | Petr Schnagl | 1 příspěvek
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 141 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků