Toyota Celica se vráti s turbem a 4x4

Kdo by neznal Toyotu Celicu. Vůz, který v minulosti nabízel fantastickou dynamiku a zábavnost. Navíc se často účastnil i různých automobilových závodů, kde dosahoval skvělých výsledků. Jenže vše skončilo poslední generací, která byla vším, jen ne tím, co proslavilo Celicu.

Dle informací, které přišly přímo z Japonska, bude ale všechno jinak. A to v duchu minulosti. Toyota totiž postaví Celicu ve spolupráci s automobilkou Subaru, kterou před nedávnem ovládla. Toyota bude opět prodávat svou Celicu, ale s technikou Subaru a to hned ve dvou verzích.

První z nich půjde cestou klasického GT kupé, kdy se pod kapotou má objevit klasický čtyřválcový boxer o objemu 2 litry a to bez přeplňování. Koncepce pohonu pak bude s motorem uloženým vpředu a náhonem na zadní kola.

Druhá verze s označením AWD GT pak má dostat kompletní náhon na všechna kola od Subaru a k tomu i přeplňovaný čtyřválec z modelu Impreza STi o výkonu 300 koní.

Toyota tak v podstatě postaví Imprezu kupé, což může být hodně zajímavé auto. Každopádně je to jediná provázanost techniky, která z partnerství těchto automobilek vzejde. Dle vyjádření zástupců obou stran Toyota nikdy nevyužije techniku Subaru u karosářských verzí, které by si mohly jakkoli konkurovat.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků