Toyota Celica se vráti s turbem a 4x4

Kdo by neznal Toyotu Celicu. Vůz, který v minulosti nabízel fantastickou dynamiku a zábavnost. Navíc se často účastnil i různých automobilových závodů, kde dosahoval skvělých výsledků. Jenže vše skončilo poslední generací, která byla vším, jen ne tím, co proslavilo Celicu.

Dle informací, které přišly přímo z Japonska, bude ale všechno jinak. A to v duchu minulosti. Toyota totiž postaví Celicu ve spolupráci s automobilkou Subaru, kterou před nedávnem ovládla. Toyota bude opět prodávat svou Celicu, ale s technikou Subaru a to hned ve dvou verzích.

První z nich půjde cestou klasického GT kupé, kdy se pod kapotou má objevit klasický čtyřválcový boxer o objemu 2 litry a to bez přeplňování. Koncepce pohonu pak bude s motorem uloženým vpředu a náhonem na zadní kola.

Druhá verze s označením AWD GT pak má dostat kompletní náhon na všechna kola od Subaru a k tomu i přeplňovaný čtyřválec z modelu Impreza STi o výkonu 300 koní.

Toyota tak v podstatě postaví Imprezu kupé, což může být hodně zajímavé auto. Každopádně je to jediná provázanost techniky, která z partnerství těchto automobilek vzejde. Dle vyjádření zástupců obou stran Toyota nikdy nevyužije techniku Subaru u karosářských verzí, které by si mohly jakkoli konkurovat.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků