Toyota Celica se vráti s turbem a 4x4

Kdo by neznal Toyotu Celicu. Vůz, který v minulosti nabízel fantastickou dynamiku a zábavnost. Navíc se často účastnil i různých automobilových závodů, kde dosahoval skvělých výsledků. Jenže vše skončilo poslední generací, která byla vším, jen ne tím, co proslavilo Celicu.

Dle informací, které přišly přímo z Japonska, bude ale všechno jinak. A to v duchu minulosti. Toyota totiž postaví Celicu ve spolupráci s automobilkou Subaru, kterou před nedávnem ovládla. Toyota bude opět prodávat svou Celicu, ale s technikou Subaru a to hned ve dvou verzích.

První z nich půjde cestou klasického GT kupé, kdy se pod kapotou má objevit klasický čtyřválcový boxer o objemu 2 litry a to bez přeplňování. Koncepce pohonu pak bude s motorem uloženým vpředu a náhonem na zadní kola.

Druhá verze s označením AWD GT pak má dostat kompletní náhon na všechna kola od Subaru a k tomu i přeplňovaný čtyřválec z modelu Impreza STi o výkonu 300 koní.

Toyota tak v podstatě postaví Imprezu kupé, což může být hodně zajímavé auto. Každopádně je to jediná provázanost techniky, která z partnerství těchto automobilek vzejde. Dle vyjádření zástupců obou stran Toyota nikdy nevyužije techniku Subaru u karosářských verzí, které by si mohly jakkoli konkurovat.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků