Takto si Toyota představuje budoucnost kompaktů. Za displeje uvnitř budete ještě rádi

Toyota zřejmě zanedlouho přinese další elektromobil. Koncept můžete na vlastní oči spatřit na autosalonu v Los Angeles.

Krátce po založení nové rodiny elektromobilů Beyond Zero modelem bZ4X prezentuje Toyota druhého očekávaného člena bZ Compact. Zatím se jedná o studii inspirovanou oblíbeným segmentem SUV, okořeněným profilem karoserie kupátka.

Koncepční elektromobil se stejně jako sériové bZ4X vyznačuje minimalistickým designem s krátkými převisy. Designéři navrhli vysoce aerodynamickou karoserii zcela nových tvarů. Je ale otázkou, jestli se dočkají sériové výroby a novinka nebude „jen“ bZ4X se splývavou zádí.

Moderně jednoduché pojetí má také interiér zaměřený na trvale udržitelnou výrobu podpořenou ekologickými materiály s hodnotným vzhledem. Například sedadla jsou vyrobená z rostlinných a recyklovaných materiálů.

Futuristicky pojatý interiér si opět hraje s hranatým volantem a pochopitelně v něm nenajdeme fyzická tlačítka. Ovládání veškerých funkcí zajišťují dvě obrazovky, z nichž centrální na středovém panelu je podpořena dotykovou lištou pro snadný přístup k základním funkcím. Interakce mezi posádkou a vozem je umocněna zvuky a vizuálními efekty.

Více bychom se měli dozvědět už v prosinci. Koncept je k vidění na autosalonu v Los Angeles 

Toyota

Toyotu v roce 1937 založil Kiichiro Toyoda odštěpením od firmy svého otce. Už v roce 1936 ale stvořil první vůz, Toyodu AA.

K japonské Toyotě dnes patří i Lexus, Daihatsu a Hino Motors. Je to jedna z největších světových automobilek.

Toyota RAV4 • Toyota Aygo • Toyota Yaris • Toyota Corolla • Toyota Camry • Toyota Highlander • Toyota C-HR • Toyota Prius

Váš názor Další článek: Toto nové SUV si Teslu Model X namaže na chleba. Má 2000 koní a chce pokořit hranici 320 km/h

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz