Toyota budí největší zájem lidí na internetu. Češi dávají přednost jejímu dlouholetému rivalovi

Australský srovnávač Compare the Market zveřejnil žebříček nejvyhledávanějších značek ve 154 zemích. Prvnímu místu patří téměř třetinový podíl.

Ať už se rozhodujete o koupi nového vozu nebo si jen udržujete přehled, pravděpodobně zamíříte na Google, celosvětově nejoblíbenější vyhledávač. Hned vidíte, jaké automobilky jsou nejúspěšnější a jakých technických pokroků dosáhly. Snadno si také najdete žebříček těch nejoblíbenějších.

Nejvíce vyhledávanou značkou byla v roce 2021 Toyota a to ve 47 ze 154 srovnávaných zemích. Tím si vysloužila podíl celých 31 %. Na druhém místě je BMW s prvenstvím ve 29 zemích a Mercedes-Benz se 23 uzavírá trojici vítězů. Mimochodem, z mapy lze snadno vyčíst, že BMW dominuje podstatné části evropských zemí včetně České republiky a Slovenska. 

Zmíněné značky spolu soupeří o posty nejvyšší už čtyři roky, zejména Toyota a BMW. Například BMW drželo v roce 2019 první místo ve 118 zemích. Do žebříčku se letos poprvé zapojila i Tesla a šlo o nejvyhledávanější značku v Hongkongu, Izraeli, Macau, Singapuru a Číně. Druhé, nebo třetí místo obsadila v Rakousku, na Bahamách, v Botswaně, Kongu, Kinshase, Chorvatsku, Finsku, Guineji, Islandu, Kuvajtu, Madagaskaru, Maltě, Norsku, Palestině, Rwandě, Jižní Africe, Jižní Koreji, Sýrii, Spojených státech a Jemenu.

Zatímco pořadí ostatních značek se v jednotlivých letech mění, meziročně si hodně polepšilo Audi, Hyundai a Suzuki. Mazda a Rolls-Royce se od roku 2018 objevily na první příčce vyhledávání alespoň v jedné zemi. Prvenství ani v jedné ze zemí naopak nedosáhly značky Volkswagen, Mitsubishi, Alfa Romeo a Daewoo.

BMW

BMW (zkratka z Bayerische Motoren Werke AG) je německá automobilka, které vznikla v roce 1916. Sídlí v Mnichově. BMW vlastní také značku Mini a patří pod ní i Rolls-Royce Motor Cars.

BMW Řada 1 • BMW Řada 2 • BMW Řada 3 • BMW Řada 4 • BMW Řada 5 • BMW Řada 6/6 GTBMW Řada 7BMW X1 • BMW X2BMW X3BMW X4BMW X5BMW X6BMW X7BMW Z4

Diskuze (20) Další článek: Stellantis se zbavuje osobních dodávek se spalovacími motory. Zůstanou jen elektrické verze!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,