Toyota bude v budoucnu pouze hybridní

Japonská automobilka Toyota opět překvapila motoristický svět. Poté, co jako jediná automobilka na světě dokázala úspěšně prorazit s hybridním Priusem, který tak otevřel cestu ostatním, přišla s velmi zajímavými novinkami ohledně své blízké budoucnosti.

Informace přímo z centra automobilky v Japonsku potvrdily příchod druhého, čistě hybridního modelu. Ten by se měl na trhu objevit v roce 2009 a měl by doplnit stávající Prius. I novinka bude používat spojení spalovacího motoru a elektromotoru, ovšem z neoficiálních zdrojů vyplývá, že se Toyota nebrání spojení vozu, který by spaloval některé z rozšířených plynných paliv - CNG nebo LPG. Takový model by byl určen pro vybrané trhy a proti konvenčnímu modelu benzín-elektro by nabídl ještě nižší provozní náklady a opravdu nízké emise. Pro nový se v počátku počítá s výrobou okolo 100 000 vozů ročně.

Po roce 2010 tak má Toyota prodávat přes jeden milion hybridů ročně, což představuje v současnosti zhruba desetinu celkové produkce. V delším horizontu pak automobilka počítá, že všechny vozy budou vybaveny nějakým typem hybridního pohonu. Toto by mělo platit po roce 2020, kdy by měla na trh přijít zcela nová generace hybridních systémů s novými typy akumulátorů, které by byly schopny zajistit delší provoz na elektřinu.

Toyota tedy hybridům skutečně věří a minimální v nich vidí blízkou budoucnost. Zda je to ovšem správná cesta, ukáže až čas.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků