Toyota bude v budoucnu pouze hybridní

Japonská automobilka Toyota opět překvapila motoristický svět. Poté, co jako jediná automobilka na světě dokázala úspěšně prorazit s hybridním Priusem, který tak otevřel cestu ostatním, přišla s velmi zajímavými novinkami ohledně své blízké budoucnosti.

Informace přímo z centra automobilky v Japonsku potvrdily příchod druhého, čistě hybridního modelu. Ten by se měl na trhu objevit v roce 2009 a měl by doplnit stávající Prius. I novinka bude používat spojení spalovacího motoru a elektromotoru, ovšem z neoficiálních zdrojů vyplývá, že se Toyota nebrání spojení vozu, který by spaloval některé z rozšířených plynných paliv - CNG nebo LPG. Takový model by byl určen pro vybrané trhy a proti konvenčnímu modelu benzín-elektro by nabídl ještě nižší provozní náklady a opravdu nízké emise. Pro nový se v počátku počítá s výrobou okolo 100 000 vozů ročně.

Po roce 2010 tak má Toyota prodávat přes jeden milion hybridů ročně, což představuje v současnosti zhruba desetinu celkové produkce. V delším horizontu pak automobilka počítá, že všechny vozy budou vybaveny nějakým typem hybridního pohonu. Toto by mělo platit po roce 2020, kdy by měla na trh přijít zcela nová generace hybridních systémů s novými typy akumulátorů, které by byly schopny zajistit delší provoz na elektřinu.

Toyota tedy hybridům skutečně věří a minimální v nich vidí blízkou budoucnost. Zda je to ovšem správná cesta, ukáže až čas.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků