Toyota bude stavět továrnu v Rusku

Toyota oficiálně potvrdila to, co už delší dobu probíhá tiskem: chce postavit v Rusku továrnu. Rusko je totiž jedinou velkou zemí světa, kde japonská automobilka ještě továrnu nemá. Hala by měla být dostavěna v roce 2008 a budou se v ní kompletovat modely Corolla a Camry; každoročně zde Toyota postaví zhruba patnáct tisíc vozů. V současné době automobilka vybírá lokalitu a plánuje další detaily; jako ideální se jeví Nižnyj Novgorod.

Toyota je po General Motors největším automobilovým koncernem na světě a současně se zařadila na první místo v dovozu aut na ruský trh.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 20 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků