Toyota bude stavět továrnu v Rusku

Toyota oficiálně potvrdila to, co už delší dobu probíhá tiskem: chce postavit v Rusku továrnu. Rusko je totiž jedinou velkou zemí světa, kde japonská automobilka ještě továrnu nemá. Hala by měla být dostavěna v roce 2008 a budou se v ní kompletovat modely Corolla a Camry; každoročně zde Toyota postaví zhruba patnáct tisíc vozů. V současné době automobilka vybírá lokalitu a plánuje další detaily; jako ideální se jeví Nižnyj Novgorod.

Toyota je po General Motors největším automobilovým koncernem na světě a současně se zařadila na první místo v dovozu aut na ruský trh.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků