Toyota bude mít tři puristické sporťáky. Jeden možná ještě menší a levnější než GT86

Místem pro fanoušky čistých sportovních aut pro řidiče budou možná v budoucnu především showroomy Toyoty.

Jsou to dlouhé roky upoutávek, které předchází premiéře nové generace Toyoty Supra. Automobilka nyní jako další propagaci zveřejnila rozhovor se svým šéfinženýrem Tetsuya Tadou. Ten zmínil několik věcí kolem budoucí Supry, o kterých jsme vás již informovali.

Toyota ukazuje první kousek z nové řady GR Sport. Jde o upravenou GT86

Toyota ukazuje první kousek z nové řady GR Sport. Jde o upravenou GT86

Krom toho ale Tada vysvětloval, že prezident společnosti, Akio Toyoda, vždy chtěl rodinu tří ryzích sportovních vozů. Model GT86 má být středem nabídky, Supra nad ním. Tím Japonci naznačili, že chystají něco ještě menšího, než je kupé GT86.

Toyota již možnou podobu takového vozu naznačila. A sice konceptem S-FR z roku 2015. Tehdy se na tokijském autosalonu pyšnili malinkým kupátkem v křiklavě žluté barvě laku. Už tehdy o něm Toyota mluvila jako o vozu, který "má přivést celou novou generaci k lásce v řízení auta". A tomu nejde jinak, než fandit.

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Koncepce vozu byla klasická, tedy motor umístěný vpředu podélně, který pohání zadní kola. Motor vozu byl neznámý, řadilo se ale manuálně mezi šesti převodovými stupni. O rok později Toyota uvedla dokonce i závodní verzi stejného konceptu. S pořádným bodykitem a zadním křídlem. Nabídne Toyota něco takového? Doufejme, že ano!

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

dnes | Milan Lažanský | 14 příspěvků
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 42 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků