Toyota bude mít tři puristické sporťáky. Jeden možná ještě menší a levnější než GT86

Místem pro fanoušky čistých sportovních aut pro řidiče budou možná v budoucnu především showroomy Toyoty.

Jsou to dlouhé roky upoutávek, které předchází premiéře nové generace Toyoty Supra. Automobilka nyní jako další propagaci zveřejnila rozhovor se svým šéfinženýrem Tetsuya Tadou. Ten zmínil několik věcí kolem budoucí Supry, o kterých jsme vás již informovali.

Toyota ukazuje první kousek z nové řady GR Sport. Jde o upravenou GT86

Toyota ukazuje první kousek z nové řady GR Sport. Jde o upravenou GT86

Krom toho ale Tada vysvětloval, že prezident společnosti, Akio Toyoda, vždy chtěl rodinu tří ryzích sportovních vozů. Model GT86 má být středem nabídky, Supra nad ním. Tím Japonci naznačili, že chystají něco ještě menšího, než je kupé GT86.

Toyota již možnou podobu takového vozu naznačila. A sice konceptem S-FR z roku 2015. Tehdy se na tokijském autosalonu pyšnili malinkým kupátkem v křiklavě žluté barvě laku. Už tehdy o něm Toyota mluvila jako o vozu, který "má přivést celou novou generaci k lásce v řízení auta". A tomu nejde jinak, než fandit.

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Koncepce vozu byla klasická, tedy motor umístěný vpředu podélně, který pohání zadní kola. Motor vozu byl neznámý, řadilo se ale manuálně mezi šesti převodovými stupni. O rok později Toyota uvedla dokonce i závodní verzi stejného konceptu. S pořádným bodykitem a zadním křídlem. Nabídne Toyota něco takového? Doufejme, že ano!

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 71 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků