Toyota bude mít tři puristické sporťáky. Jeden možná ještě menší a levnější než GT86

Místem pro fanoušky čistých sportovních aut pro řidiče budou možná v budoucnu především showroomy Toyoty.

Jsou to dlouhé roky upoutávek, které předchází premiéře nové generace Toyoty Supra. Automobilka nyní jako další propagaci zveřejnila rozhovor se svým šéfinženýrem Tetsuya Tadou. Ten zmínil několik věcí kolem budoucí Supry, o kterých jsme vás již informovali.

Toyota ukazuje první kousek z nové řady GR Sport. Jde o upravenou GT86

Toyota ukazuje první kousek z nové řady GR Sport. Jde o upravenou GT86

Krom toho ale Tada vysvětloval, že prezident společnosti, Akio Toyoda, vždy chtěl rodinu tří ryzích sportovních vozů. Model GT86 má být středem nabídky, Supra nad ním. Tím Japonci naznačili, že chystají něco ještě menšího, než je kupé GT86.

Toyota již možnou podobu takového vozu naznačila. A sice konceptem S-FR z roku 2015. Tehdy se na tokijském autosalonu pyšnili malinkým kupátkem v křiklavě žluté barvě laku. Už tehdy o něm Toyota mluvila jako o vozu, který "má přivést celou novou generaci k lásce v řízení auta". A tomu nejde jinak, než fandit.

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Koncepce vozu byla klasická, tedy motor umístěný vpředu podélně, který pohání zadní kola. Motor vozu byl neznámý, řadilo se ale manuálně mezi šesti převodovými stupni. O rok později Toyota uvedla dokonce i závodní verzi stejného konceptu. S pořádným bodykitem a zadním křídlem. Nabídne Toyota něco takového? Doufejme, že ano!

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 43 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky