Toyota bude mít tři puristické sporťáky. Jeden možná ještě menší a levnější než GT86

Místem pro fanoušky čistých sportovních aut pro řidiče budou možná v budoucnu především showroomy Toyoty.

Jsou to dlouhé roky upoutávek, které předchází premiéře nové generace Toyoty Supra. Automobilka nyní jako další propagaci zveřejnila rozhovor se svým šéfinženýrem Tetsuya Tadou. Ten zmínil několik věcí kolem budoucí Supry, o kterých jsme vás již informovali.

Toyota ukazuje první kousek z nové řady GR Sport. Jde o upravenou GT86

Toyota ukazuje první kousek z nové řady GR Sport. Jde o upravenou GT86

Krom toho ale Tada vysvětloval, že prezident společnosti, Akio Toyoda, vždy chtěl rodinu tří ryzích sportovních vozů. Model GT86 má být středem nabídky, Supra nad ním. Tím Japonci naznačili, že chystají něco ještě menšího, než je kupé GT86.

Toyota již možnou podobu takového vozu naznačila. A sice konceptem S-FR z roku 2015. Tehdy se na tokijském autosalonu pyšnili malinkým kupátkem v křiklavě žluté barvě laku. Už tehdy o něm Toyota mluvila jako o vozu, který "má přivést celou novou generaci k lásce v řízení auta". A tomu nejde jinak, než fandit.

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Koncepce vozu byla klasická, tedy motor umístěný vpředu podélně, který pohání zadní kola. Motor vozu byl neznámý, řadilo se ale manuálně mezi šesti převodovými stupni. O rok později Toyota uvedla dokonce i závodní verzi stejného konceptu. S pořádným bodykitem a zadním křídlem. Nabídne Toyota něco takového? Doufejme, že ano!

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 61 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků