Toyota bude brzy největším výrobcem vozů na světě

Již jen týdny a měsíce chybí společností Toyota Motor do převzetí pomyslného žezla největšího světového výrobce vozů. Dosavadní lídr, americký General Motors, totiž poměrně stagnuje a dynamicky rostoucí prodeje a výroba Toyoty jí brzy dostanou na první příčku. V letošním roce se jí to ještě nepovede, ovšem již v tom příštím bude velmi pravděpodobně jedničkou Toyota a dvojkou GM. Toyota v chce příštím roce v rámci svého koncernu vyrobit přes 9,2 milionu vozů, což je dle plánů těchto automobilek o něco více, než v případě GM. Ten v letošním roce vyrobí 9,1 milionu vozů, zatímco Toyota stihne vyrobit "pouze" 8,5 milionu vozů. Ovšem zatímco tempo růstu GM je okolo 3,5-3,7% za rok, tempo růstu Toyoty se pohybuje mezi 11 až 12 procenty za rok a ani v dalších létech se nepředpokládá jeho změna.

Toyota se tak dostala velmi rychle se své třetí pozice v roce 2003 blízko vedoucí pozice v roce letošním.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 1 příspěvek
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků