Toyota bude brzy největším výrobcem vozů na světě

Již jen týdny a měsíce chybí společností Toyota Motor do převzetí pomyslného žezla největšího světového výrobce vozů. Dosavadní lídr, americký General Motors, totiž poměrně stagnuje a dynamicky rostoucí prodeje a výroba Toyoty jí brzy dostanou na první příčku. V letošním roce se jí to ještě nepovede, ovšem již v tom příštím bude velmi pravděpodobně jedničkou Toyota a dvojkou GM. Toyota v chce příštím roce v rámci svého koncernu vyrobit přes 9,2 milionu vozů, což je dle plánů těchto automobilek o něco více, než v případě GM. Ten v letošním roce vyrobí 9,1 milionu vozů, zatímco Toyota stihne vyrobit "pouze" 8,5 milionu vozů. Ovšem zatímco tempo růstu GM je okolo 3,5-3,7% za rok, tempo růstu Toyoty se pohybuje mezi 11 až 12 procenty za rok a ani v dalších létech se nepředpokládá jeho změna.

Toyota se tak dostala velmi rychle se své třetí pozice v roce 2003 blízko vedoucí pozice v roce letošním.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

dnes | Radek Pecák
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 27 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků