Toyota bude brzy největším výrobcem vozů na světě

Již jen týdny a měsíce chybí společností Toyota Motor do převzetí pomyslného žezla největšího světového výrobce vozů. Dosavadní lídr, americký General Motors, totiž poměrně stagnuje a dynamicky rostoucí prodeje a výroba Toyoty jí brzy dostanou na první příčku. V letošním roce se jí to ještě nepovede, ovšem již v tom příštím bude velmi pravděpodobně jedničkou Toyota a dvojkou GM. Toyota v chce příštím roce v rámci svého koncernu vyrobit přes 9,2 milionu vozů, což je dle plánů těchto automobilek o něco více, než v případě GM. Ten v letošním roce vyrobí 9,1 milionu vozů, zatímco Toyota stihne vyrobit "pouze" 8,5 milionu vozů. Ovšem zatímco tempo růstu GM je okolo 3,5-3,7% za rok, tempo růstu Toyoty se pohybuje mezi 11 až 12 procenty za rok a ani v dalších létech se nepředpokládá jeho změna.

Toyota se tak dostala velmi rychle se své třetí pozice v roce 2003 blízko vedoucí pozice v roce letošním.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

dnes | Milan Lažanský | 18 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků