Toyota brzy uvede na trh vozy spalující ethanol

Japonská automobilka Toyota představí nejpozději do roku 2008 své modely, které budou schopny spalovat směs benzínu a lihu až do poměru 15:85, tedy palivo s označením E85. Světový lídr mezi hybridními vozy tak rozšíří nabídku ekologických vozů. Toyota plánuje v počátku dodávat tyto vozy pouze do Spojených států, protože tamní politika výrazně podporuje tento druh paliva. Nevylučuje ovšem dodávky těchto vozů i na jiné trhy, které mají s lihem zkušenosti. Do roku 2008 by měla být poměrně hustá sít čerpacích stanic na E85 i v Evropské Unii, a tak se dá očekávat, že takto upravené modely bude Toyota dodávat i k nám.

Vedení automobilky, které ohlásilo tento úmysl, přesněji nespecifikovalo o jaké modely by mělo jít, pouze naznačili, že v počátku se bude jednat o větší modely se šestiválcovými motory.

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 87 příspěvků