Toyota brzy uvede na trh vozy spalující ethanol

Japonská automobilka Toyota představí nejpozději do roku 2008 své modely, které budou schopny spalovat směs benzínu a lihu až do poměru 15:85, tedy palivo s označením E85. Světový lídr mezi hybridními vozy tak rozšíří nabídku ekologických vozů. Toyota plánuje v počátku dodávat tyto vozy pouze do Spojených států, protože tamní politika výrazně podporuje tento druh paliva. Nevylučuje ovšem dodávky těchto vozů i na jiné trhy, které mají s lihem zkušenosti. Do roku 2008 by měla být poměrně hustá sít čerpacích stanic na E85 i v Evropské Unii, a tak se dá očekávat, že takto upravené modely bude Toyota dodávat i k nám.

Vedení automobilky, které ohlásilo tento úmysl, přesněji nespecifikovalo o jaké modely by mělo jít, pouze naznačili, že v počátku se bude jednat o větší modely se šestiválcovými motory.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 2 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků