Toyota brzy uvede na trh vozy spalující ethanol

Japonská automobilka Toyota představí nejpozději do roku 2008 své modely, které budou schopny spalovat směs benzínu a lihu až do poměru 15:85, tedy palivo s označením E85. Světový lídr mezi hybridními vozy tak rozšíří nabídku ekologických vozů. Toyota plánuje v počátku dodávat tyto vozy pouze do Spojených států, protože tamní politika výrazně podporuje tento druh paliva. Nevylučuje ovšem dodávky těchto vozů i na jiné trhy, které mají s lihem zkušenosti. Do roku 2008 by měla být poměrně hustá sít čerpacích stanic na E85 i v Evropské Unii, a tak se dá očekávat, že takto upravené modely bude Toyota dodávat i k nám.

Vedení automobilky, které ohlásilo tento úmysl, přesněji nespecifikovalo o jaké modely by mělo jít, pouze naznačili, že v počátku se bude jednat o větší modely se šestiválcovými motory.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 30 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků