Toyota Aygo for Sport, malé auto pro volné chvíle

Toyota představila v Ženevě studii modelu Aygo, která je určená pro volné chvíle. Malé autíčko zbavila zbytečných plechů a vznikla tak otevřená verze pro slunné dny.
Toyota Aygo for Sport, malé auto pro volné chvíle

Jedním z konceptů, které můžete potkat na nynějším autosalonu v Ženevě, je i malé Aygo for Sport, které představila automobilka Toyota. Malé Aygo bylo zbaveno "zbytečných" části karosérie a dostalo líbivé Ocean Blue lakování. Dvoumístný interiér, který je obklopen minimem překážek, má dopřát maximálního zážitku při jízdě a také pocit volnosti. Aygo for Sport doznalo výrazných karosářských proměn, a tak mimo přední partii a zadní světlomety nezbylo z klasického Ayga téměř nic. Dominantou jsou pak dva oblouky, které mají nejen chránit posádku, ale mají za úkol i zpevnit karosérii a zvětšit tuhost. O tom, že kreativita nezná hranic, hovoří jasně i další detaily malého Ayga, jako jsou LED světlomety, nebo dřevěná podlaha. Koncept pak podtrhuje čalounění ze světlé kůže, které je doplněno modrým neoprenem.

Smutnou zprávou pro ty, kteří by po podobném autíčku sáhli je fakt, že Toyota neuvažuje nad sériovou výrobou a představený koncept je pouze ukázkou tvůrčích schopností designérů, kteří s automobilkou spolupracují.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aygo for Sport

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků