Toyota Aygo for Sport, malé auto pro volné chvíle

Toyota představila v Ženevě studii modelu Aygo, která je určená pro volné chvíle. Malé autíčko zbavila zbytečných plechů a vznikla tak otevřená verze pro slunné dny.
Toyota Aygo for Sport, malé auto pro volné chvíle

Jedním z konceptů, které můžete potkat na nynějším autosalonu v Ženevě, je i malé Aygo for Sport, které představila automobilka Toyota. Malé Aygo bylo zbaveno "zbytečných" části karosérie a dostalo líbivé Ocean Blue lakování. Dvoumístný interiér, který je obklopen minimem překážek, má dopřát maximálního zážitku při jízdě a také pocit volnosti. Aygo for Sport doznalo výrazných karosářských proměn, a tak mimo přední partii a zadní světlomety nezbylo z klasického Ayga téměř nic. Dominantou jsou pak dva oblouky, které mají nejen chránit posádku, ale mají za úkol i zpevnit karosérii a zvětšit tuhost. O tom, že kreativita nezná hranic, hovoří jasně i další detaily malého Ayga, jako jsou LED světlomety, nebo dřevěná podlaha. Koncept pak podtrhuje čalounění ze světlé kůže, které je doplněno modrým neoprenem.

Smutnou zprávou pro ty, kteří by po podobném autíčku sáhli je fakt, že Toyota neuvažuje nad sériovou výrobou a představený koncept je pouze ukázkou tvůrčích schopností designérů, kteří s automobilkou spolupracují.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aygo for Sport

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků