Toyota Aygo for Sport, malé auto pro volné chvíle

Toyota představila v Ženevě studii modelu Aygo, která je určená pro volné chvíle. Malé autíčko zbavila zbytečných plechů a vznikla tak otevřená verze pro slunné dny.
Toyota Aygo for Sport, malé auto pro volné chvíle

Jedním z konceptů, které můžete potkat na nynějším autosalonu v Ženevě, je i malé Aygo for Sport, které představila automobilka Toyota. Malé Aygo bylo zbaveno "zbytečných" části karosérie a dostalo líbivé Ocean Blue lakování. Dvoumístný interiér, který je obklopen minimem překážek, má dopřát maximálního zážitku při jízdě a také pocit volnosti. Aygo for Sport doznalo výrazných karosářských proměn, a tak mimo přední partii a zadní světlomety nezbylo z klasického Ayga téměř nic. Dominantou jsou pak dva oblouky, které mají nejen chránit posádku, ale mají za úkol i zpevnit karosérii a zvětšit tuhost. O tom, že kreativita nezná hranic, hovoří jasně i další detaily malého Ayga, jako jsou LED světlomety, nebo dřevěná podlaha. Koncept pak podtrhuje čalounění ze světlé kůže, které je doplněno modrým neoprenem.

Smutnou zprávou pro ty, kteří by po podobném autíčku sáhli je fakt, že Toyota neuvažuje nad sériovou výrobou a představený koncept je pouze ukázkou tvůrčích schopností designérů, kteří s automobilkou spolupracují.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aygo for Sport

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 3 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků