Toyota Avensis v novém

Nový Avensis se stejně jako dosud prodává v provedení sedan, liftback a kombi. V motorovém prostoru můžeme nalézt dva benzínové a jeden dieselový motor.
Toyota Avensis v novém
Nový Avensis se stejně jako dosud prodává v provedení sedan, liftback a kombi. V motorovém prostoru můžeme nalézt dva benzínové a jeden dieselový motor.

Nová Toyota Avensis se pozná na první pohled díky upravenému designu zevnějšku. Příď působí hodnotněji a elegantněji díky nově navrženým světlometům s „diamantovou“ optikou. Optimalizované jsou taktéž zadní sdružené svítilny.

V interiéru najdeme mnoho drobných konstrukčních změn, které se velkou měrou podílí na nové atmosféře interiéru. Řidič i spolujezdci si mohou v novém Avenssu dopřát komfort, ne právě obvyklý u vozů střední třídy. Plastové díly interiéru působí kvalitním a hodnotným dojmem. Na dojmu větší kvality se významnou měrou podílí i dveřní kliky a další doplňky v chromovaném provedení. Na přístrojové desce dominují rychloměr a otáčkoměr.

Nové motory Toyoty Avensis těží z použití techniky proměnného časování ventilů VVT-i, které se již s úspěchem používá u pohonných modelů Yaris, Yaris Verso, Corolla, Celica, Previa, RAV4 a MR2.

Prvním z nich je benzínová čtyřválcová 1.6. Maximální výkon 81 kW, který nabízí při 6 000 ot./min, je mezi 1.6 neobvyklý. Solidní je i hodnota točivého momentu 150 Nm při 3 800 ot./min. Maximální rychlost činí 195 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne Avensis z nejmenším motorem za 11,3 vteřiny.

Druhým benzínovým motorem je čtyřválcový 2.0 s maximálním výkonem 110 kW při 5 700 ot./min. Točivý moment vrcholí hodnotou 200 Nm při 4 000 ot./min. Maximální rychlost činí 210 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 9,1 vteřiny.

Třetím do party je čtyřválcový diesel vybavený systémem Common-Rail. Motor využívá 16 ventilový rozvod s dvojicí vačkových hřídelí. Výkon je shodný s benzínovou 1.6, tedy 81 kW při 4000 ot./min. Pozoruhodná je křivka točivého momentu. Maximální hodnota 250 Nm je k dispozici od 2 000 do 2 400 ot./min. Avensis vybavený dieselem dokáže uhánět 195 km/h a zrychluje z 0 na 100 km/h za 11,4 vteřiny.

Po seznámení s vozem můžeme s klidným svědomím říci, že plán Toyoty prodat do konce roku ještě 250 ks nového modelu Avensis je vzhledem k jeho kvalitám poměrně reálný.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 19 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků