Toyota Avensis, první fotografie po faceliftu

Toyotu Avensis již brzy čeká oficiální představení faceliftu, který se odehraje jak po designové stránce, tak po stránce technické. Jednou z technických novinek je inovace naftového motoru 2,0 D-4D. Toyota nahradí starší čtyřválec o výkonu 85 kW (115 k) a točivém momentu 280 Nm novým o výkonu 92 kW (126 k) a točivém momentu 300 Nm. Naftové motory tak bude zastupovat trojice motorů. Mimo zmíněný dvoulitr pak i čtyřválec o objemu 2,2 litru s výkony 110 kW (150 k) a 130 kW (177 k), které disponují točivým momentem 310, resp. 400 Nm. Nabídka benzínových motorů by měla zůstat stejná.

Mimo tyto změny bude oživen i vzhled oblíbeného vozu střední třídy. Prozatím je k dispozici pouze dvojice fotografií a z nich jsou patrné změny na přední masce a mřížce chladiče. Dle dostupných informací budou změny i na zadní části vozu a v interiéru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Avensis po faceliftu
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků