Toyota Avensis dostane silnější a čistší nafťáky

V létě příštího roku dostane Toyota Avensis nový naftový motor D-4D s objemem 2.2 l a výkonem 110 kW. Tento motor vychází z konceptu D-D-4D 180 Clean Power concept, který byl představen na pařížském autosalonu. Podle tiskové zprávy vyniká tento motor nejnižším obsahem NOx a pevných částic ve výfukových plynech na světě. Později pak přibude výkonnová verze se 130 kW (180 k) a točivým momentem 400 Nm.

Naftové motory připravuje i dceřinka Lexus, do vozů této značky se ale nafťáky nedostanou dříve než v roce 2006. Příští rok ale hodlá Lexus uvést model RX400h s hybridním pohonem (benzín + elektřina), na jaře roku 2006 pak hybridní model GS.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků