Toyota Avensis dostane silnější a čistší nafťáky

V létě příštího roku dostane Toyota Avensis nový naftový motor D-4D s objemem 2.2 l a výkonem 110 kW. Tento motor vychází z konceptu D-D-4D 180 Clean Power concept, který byl představen na pařížském autosalonu. Podle tiskové zprávy vyniká tento motor nejnižším obsahem NOx a pevných částic ve výfukových plynech na světě. Později pak přibude výkonnová verze se 130 kW (180 k) a točivým momentem 400 Nm.

Naftové motory připravuje i dceřinka Lexus, do vozů této značky se ale nafťáky nedostanou dříve než v roce 2006. Příští rok ale hodlá Lexus uvést model RX400h s hybridním pohonem (benzín + elektřina), na jaře roku 2006 pak hybridní model GS.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků