Toyota Auris T-Sport: 200 koní, ale v naftě

Pamatujete si na skvělou Toyotu Corollu T-Sport s výkonným čtyřválcem 1,8 VVTL-i? Případně na nástupce s kompresorem a výkonem 215 koní? Pak jistě přivítáte informaci, že se ostré provedení chystá i pro nový Auris. Pokud ovšem neznáte detaily.

Toyota MotorSport chce ovšem na autosalonu v Essenu představit ostré provedení modelu Auris s výkonem dokonce 200 koní. Jenže nepůjde o benzínovou verzi, ale o naftovou. Pod kapotou bude umístěn modifikovaný agregát 2,2 D-4D, který produkuje základní výkon 180 koní.

U ostrého provedení bude ovšem upravena řídící jednotka, která dodá zbývající výkon a to spolu s výfukovým duplexovým potrubím.

O přenos výkonu se bude starat šestistupňový manuál, který bude posílat točivý moment na 18" kola z lehké slitiny. Bližší informace nejsou známy, ale hovoří se také o snížení o zhruba 15 mm a nasazení kvalitnějších brzd.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 54 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků