Toyota Auris možná dostane šestiválec

Velmi zajímavé informace přišly z Japonska. Automobilka Toyota prý plánuje novou vrcholnou verzi svého modelu Corolla, který se u nás prodává pod názvem Auris. Po minulém čtyřválci by si totiž místo pod přední kapotou měl najít šestiválec o objemu 3,5 l a navíc by Auris s tímto agregátem měl dostat i trvalý náhon na všechna čtyři kola.

Podobné spojení není zrovna v tomto segmentu obvyklé, ale zase není až tak výjimečné. Šestiválec s podobným objemem má v této chvíli z konkurentů např. Audi A3, BMW řady 1, Alfa Romeo 147 nebo i Volkswagen Golf.

Z informací ovšem není jasné, zda by tato verze měla být dostupná u nás, nebo by putovala na vybrané trhy, které mají velké motory v oblibě.

Zmíněný náhon na všechna kola, který Toyota v této chvíli pro Auris opravdu vyvíjí, by se ovšem v Evropě objevit měl. A to ve spojení s vrcholným naftovým agregátem, který by v budoucnu měl dostat ještě pár koní navíc.

Tip: Přečtěte si test nové Toyoty Auris.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Auris
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků