Toyota Auris možná dostane šestiválec

Velmi zajímavé informace přišly z Japonska. Automobilka Toyota prý plánuje novou vrcholnou verzi svého modelu Corolla, který se u nás prodává pod názvem Auris. Po minulém čtyřválci by si totiž místo pod přední kapotou měl najít šestiválec o objemu 3,5 l a navíc by Auris s tímto agregátem měl dostat i trvalý náhon na všechna čtyři kola.

Podobné spojení není zrovna v tomto segmentu obvyklé, ale zase není až tak výjimečné. Šestiválec s podobným objemem má v této chvíli z konkurentů např. Audi A3, BMW řady 1, Alfa Romeo 147 nebo i Volkswagen Golf.

Z informací ovšem není jasné, zda by tato verze měla být dostupná u nás, nebo by putovala na vybrané trhy, které mají velké motory v oblibě.

Zmíněný náhon na všechna kola, který Toyota v této chvíli pro Auris opravdu vyvíjí, by se ovšem v Evropě objevit měl. A to ve spojení s vrcholným naftovým agregátem, který by v budoucnu měl dostat ještě pár koní navíc.

Tip: Přečtěte si test nové Toyoty Auris.

 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota Auris
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků