Toyota a Isuzu, ďalšia nová spolupráca v oblasti motorov

Toyota a Isuzu podpísali dohodu o vzájomnej spolupráci. Tá sa bude týkať najmä vývoja malých vznetových motorov, ktoré sa uplatnia napríklad v modeloch Yaris a Auris, ale taktiež vývoja ďalších ekologických a úsporných pohonných jednotiek pre ostatné modely.

V technologickom vývoji sa tak budú obe spoločnosti vzájomne dopĺňať. Isuzu sa zameria na malé nafťáky, Toyota sa bude zase viac špecializovať práve na dobre rozbehnuté projekty v oblasti ekológie naftových motorov. Prioritou budúceho vývoja naďalej zostanú ďalšie generácie už teraz úspešných hybridných systémov, kombinujúcich zážihový agregát spolu s elektromotorom.

Minitest Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT: Přepísknutý budget

Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT (minitest)

Pokud potřebujete levný kombík, důvod vynechat z výběru Tipo vážně nemáte. Fiat ho prodává za slušné peníze. Co když ale chcete diesel, automat a lepší výbavu? Bude Ital pořád ještě takové terno?

21.  10.  2018 | Miro Mihálik | 35 příspěvků
TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

BMW M5

Ano, nová M5 je čtyřkolka, s přepňovaným motorem a masážními sedačkami. Je nejtěžší a nejvýkonnější z modelů M. A takové parametry já osobně neupřednostňuji. Jenže nic není tak, jak se zdá.

18.  10.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
Minitest Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line: Potěšení s vůní nafty

Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line (minitest)

Z nafty se stalo politické téma a zdá se, že její dny jsou sečteny. To je ideální moment dát si špetku nekorektnosti v podobě úsporného dieselu, který navíc hrabe těmi správnými koly a… je z Koreje.

16.  10.  2018 | Miro Mihálik | 28 příspěvků