Toyota a Isuzu, ďalšia nová spolupráca v oblasti motorov

Toyota a Isuzu podpísali dohodu o vzájomnej spolupráci. Tá sa bude týkať najmä vývoja malých vznetových motorov, ktoré sa uplatnia napríklad v modeloch Yaris a Auris, ale taktiež vývoja ďalších ekologických a úsporných pohonných jednotiek pre ostatné modely.

V technologickom vývoji sa tak budú obe spoločnosti vzájomne dopĺňať. Isuzu sa zameria na malé nafťáky, Toyota sa bude zase viac špecializovať práve na dobre rozbehnuté projekty v oblasti ekológie naftových motorov. Prioritou budúceho vývoja naďalej zostanú ďalšie generácie už teraz úspešných hybridných systémov, kombinujúcich zážihový agregát spolu s elektromotorom.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků