Toyota a Isuzu, ďalšia nová spolupráca v oblasti motorov

Toyota a Isuzu podpísali dohodu o vzájomnej spolupráci. Tá sa bude týkať najmä vývoja malých vznetových motorov, ktoré sa uplatnia napríklad v modeloch Yaris a Auris, ale taktiež vývoja ďalších ekologických a úsporných pohonných jednotiek pre ostatné modely.

V technologickom vývoji sa tak budú obe spoločnosti vzájomne dopĺňať. Isuzu sa zameria na malé nafťáky, Toyota sa bude zase viac špecializovať práve na dobre rozbehnuté projekty v oblasti ekológie naftových motorov. Prioritou budúceho vývoja naďalej zostanú ďalšie generácie už teraz úspešných hybridných systémov, kombinujúcich zážihový agregát spolu s elektromotorom.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 50 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků