Toyota A-BAT: kompaktní pick-up budoucnosti

Velké hybridy se dostávají do módy a to hlavně v Americe. Právě proto Toyota do Detroitu přiveze koncept eko-pick-upu budoucnosti.

Hned na úvod se dá klidně říci, že jde studii vozu přímo šitého na americké cesty. Je tedy prostorný, mohutný a díky pohonu Toyota Hybrid Synergy Drive i ekologický. Toyota A-BAT byla vyvíjena jako alternativa pro lidi bydlící v městských aglomeracích a na „městublízkém” venkově, tedy pro ty, kteří musí za prácí nebo zábavou docházet dennodenně i několik desítek kilometrů.
 
Tento koncept patří mezi ty, které už nejsou tak daleko o sériové výroby, takže je velice pravděpodobné, že podobný vůz bude už zanedlouho figurovat v nabídkách automobilky. Pod kapotou se kromě hybridního agregátu ukrývá i benzínový čtyřválec, který ale jako přídavný pohon bohatě stačí. Veškerá elektronika vozu čerpá energii ze solárních panelů a tak je i elektrická energie získávána čistým způsobem.

Přesuňme se však do interiéru, který byl designován s ohledem na prostor a variabilitu. Kromě žlutého zbarvení překvapí i technickým vybavením, nepostrádá totiž LCD monitor, Wi-Fi připojení na internet a inteligentní palubní počítač se satelitní navigací a integrovaným MP3 přehrávačem. Zadní ložní plocha, která je v noci osvětlována LED diodami, je v základním stavu dlouhá 122 cm a po sklopení přepážky se prodlouží o 51 cm. Je zde taky možnost kompletního sklopení zadních sedadel a poté už nabírá zavazadlový prostor vcelku solidních rozměrů. 

Toyota A-BAT bude určitě jeden z těch zajímavějších konceptů, který v sobě spojuje křivky moderních SUV a klasických pick-upů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Toyota A-BAT Concept
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků