Toyota A-BAT: kompaktní pick-up budoucnosti

Velké hybridy se dostávají do módy a to hlavně v Americe. Právě proto Toyota do Detroitu přiveze koncept eko-pick-upu budoucnosti.

Hned na úvod se dá klidně říci, že jde studii vozu přímo šitého na americké cesty. Je tedy prostorný, mohutný a díky pohonu Toyota Hybrid Synergy Drive i ekologický. Toyota A-BAT byla vyvíjena jako alternativa pro lidi bydlící v městských aglomeracích a na „městublízkém” venkově, tedy pro ty, kteří musí za prácí nebo zábavou docházet dennodenně i několik desítek kilometrů.
 
Tento koncept patří mezi ty, které už nejsou tak daleko o sériové výroby, takže je velice pravděpodobné, že podobný vůz bude už zanedlouho figurovat v nabídkách automobilky. Pod kapotou se kromě hybridního agregátu ukrývá i benzínový čtyřválec, který ale jako přídavný pohon bohatě stačí. Veškerá elektronika vozu čerpá energii ze solárních panelů a tak je i elektrická energie získávána čistým způsobem.

Přesuňme se však do interiéru, který byl designován s ohledem na prostor a variabilitu. Kromě žlutého zbarvení překvapí i technickým vybavením, nepostrádá totiž LCD monitor, Wi-Fi připojení na internet a inteligentní palubní počítač se satelitní navigací a integrovaným MP3 přehrávačem. Zadní ložní plocha, která je v noci osvětlována LED diodami, je v základním stavu dlouhá 122 cm a po sklopení přepážky se prodlouží o 51 cm. Je zde taky možnost kompletního sklopení zadních sedadel a poté už nabírá zavazadlový prostor vcelku solidních rozměrů. 

Toyota A-BAT bude určitě jeden z těch zajímavějších konceptů, který v sobě spojuje křivky moderních SUV a klasických pick-upů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Toyota A-BAT Concept
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků