Toyota A-BAT: kompaktní pick-up budoucnosti

Velké hybridy se dostávají do módy a to hlavně v Americe. Právě proto Toyota do Detroitu přiveze koncept eko-pick-upu budoucnosti.

Hned na úvod se dá klidně říci, že jde studii vozu přímo šitého na americké cesty. Je tedy prostorný, mohutný a díky pohonu Toyota Hybrid Synergy Drive i ekologický. Toyota A-BAT byla vyvíjena jako alternativa pro lidi bydlící v městských aglomeracích a na „městublízkém” venkově, tedy pro ty, kteří musí za prácí nebo zábavou docházet dennodenně i několik desítek kilometrů.
 
Tento koncept patří mezi ty, které už nejsou tak daleko o sériové výroby, takže je velice pravděpodobné, že podobný vůz bude už zanedlouho figurovat v nabídkách automobilky. Pod kapotou se kromě hybridního agregátu ukrývá i benzínový čtyřválec, který ale jako přídavný pohon bohatě stačí. Veškerá elektronika vozu čerpá energii ze solárních panelů a tak je i elektrická energie získávána čistým způsobem.

Přesuňme se však do interiéru, který byl designován s ohledem na prostor a variabilitu. Kromě žlutého zbarvení překvapí i technickým vybavením, nepostrádá totiž LCD monitor, Wi-Fi připojení na internet a inteligentní palubní počítač se satelitní navigací a integrovaným MP3 přehrávačem. Zadní ložní plocha, která je v noci osvětlována LED diodami, je v základním stavu dlouhá 122 cm a po sklopení přepážky se prodlouží o 51 cm. Je zde taky možnost kompletního sklopení zadních sedadel a poté už nabírá zavazadlový prostor vcelku solidních rozměrů. 

Toyota A-BAT bude určitě jeden z těch zajímavějších konceptů, který v sobě spojuje křivky moderních SUV a klasických pick-upů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Toyota A-BAT Concept
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků