Toyota 1/X: koncept s pořádnou dávkou karbonu

Mezi koncepty, které bude moci veřejnost spatřit na Tokijském autosalonu, patří i další počin od japonské automobilky Toyota. Ta navázala na své rozšiřující se zkušenosti v oblasti hybridních vozů. Automobilka plánuje v roce 2010 vyrábět vedle Priusu ještě jeden ekologický model a tento koncept by mohl být jeho předzvěstí.

Toyota 1/X v sobě spojuje futuristický design, což ale u konceptů není až tak neobvyklé, černý exteriér pěkně kontrastuje s bílím interiérem. Poměrně zajímavé je ale použití karbonu, které zesiluje plastovou karoserii. Použití této kombinace materiálů se postaralo o to, že celková hmotnost vozu je pouhých 420 kg.

Konceptu se pod kapotu dostal agregát objemu 500 cm3, který je živen směsí E85- etanolu a benzínu. Tomuto agregátu ještě sekunduje přídavný elektromotor. Maloobjemový motor a nízká hmotnost vozidla se podepsaly pod radikálnó snížení produkovaných emisí, podle informací od Toyoty vyprodukuje tenhle koncept až o jednu třetinu méně emisí než Prius.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Toyota 1/X

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků